Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž dřevěných plotovek na sloupky

Dobrý den,

prosím o radu. Chtěl bych na pletivový plot s kulatými pozinkovanými sloupky vedle terasy udělat předsazenou, neprůhlednou a dřevěnou zástěnu z vodorovných plotovek.

Jak na tyto sloupky jednoduše přidělat svislé nosníky, na které bych šrouboval plotovky? Provrtat sloupky a nosníky přišroubovat, nebo existují nějaké objímky na sloupky o průměru 48mm?

Vzdálenost mezi sloupky je cca 230 cm. Lze vůbec na tuto vzdálenost vodorovnou plotovku použít?

Do přílohy jsem vložil moji představu dřevěné zástěny.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Michal K.

Neprůhledný plot vadí akorát u domů na hranici křižovatek, jelikož pak nevyhovují rozhledové poměry vozidel při výjezdu z vedlejší silnice. V těchto místech pak obec či policie vydává negativní stanovisko. Dalším problémem je že pokud je neprůhledný plot těsně u chodníku a stíní od jihu, dochází na něm k namrzání vody v zimních měsících a obec má větší starosti se zimní údržbou.