Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barový pult na kuchyňskou linku

Ahoj, chtěl bych v kuchyni dodělat barový pult, něco jako zde https://www.homeincube.cz/wp-content/uploads/2018/11/7_ostr%C5%AFvek-j%C3%ADdeln%C3%AD-st%C5%AFl.jpg. Prosím máte někdo zkušenost, zda na to mohu použít klasickou laminátovou kuchyňskou pracovní desku (jakou tloušťku min vzít?) a jakým způsobem spojit ty dvě části k sobě? Bude stačit nějaký spojovací úhelník?

Díky za zkušenosti.

Osobně bych to provedl nejspíš z nějaké pracovní desky viz odkaz. Sílu minimálně těch 3,8 cm. Spoj s vodorovné s kolmou provést skolíkováním a slepením, případně zpevnit se spodu tím úhelníkem, třeba i z Al nebo duralu. A pokud by byla zakotvena i na další boční skříňku, nebo stabilní stůl, jako v ukázce a na spodní straně kolmé podpěry uchyceny gumové podložky proti smyku, tak si myslím že by výztuhy i kotvení do podlahy byly zbytečné.

https://www.ikea.com/cz/cs/p/saeljan-pracovni-deska-vzor-dub-laminat-60439173/#content