Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U auta mi ucházejí pneumatiky.

Teď jsem si připravil sadu letních pneumatik, dofouknul jsem je, dám je vyvážit (mám je na discích), vyměňuji si je sám.
Tlak v pneumatikách občas změřím, dokud jsou na autě, tlak drží. Když je vyměním a uložím do garáže a po půl roce vytáhnu, tlak je o tři až čtyři desetinky nižší. U všech.
Skladuji je na ležato, garáž není vytápěná.
Čím by to mohlo být?
:-(

Plus se tlak liší u zatížených a nezatížených kol. Jen jako příklad - pokud změříš tlak po jízdě za teplého počasí a pak kola sundáš a po vychladnutí změříš opět, může být rozdíl i větší než uvádíš. Chceš-li mít jistotu měř za stejných podmínek - kola odmontuj z auta, po vychladnutí v garáži dohusti na předepsaný tlak a potom změř. Před montáží je změř pokud možno za stejných podmínek, především za stejné teploty. Jestli se tlak bude různit, vzduch opravdu uniká (nepředpokládám, že by stoupnul :-) ).