Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alternativa baterie pro robotický vysavač.

Tak rok a půl a dvakrát týdně vysávání ho buď vyšťavilo nebo odešlo něco. Na stanici svítí, ale jakmile sleze tak ani půl vteřiny a je po něm. Než to reklamuji jen mě zajimá zda na tyhle baterky je lepší alternativa ? Nevyznám se v těchto věcech, ale koupit něco a pak to tam strčit do konektoru bych snad zvládnul :-D
Děkuji

Na baterie se u většiny výrobků dvouletá záruka nevztahuje (bývá max. rok nebo půl). Pokud chcete koupit náhradní baterii, opište si údaje ze staré a zadejte do vyhledávače, nebo zkuste doporučený servis vašeho typu vysavače, nebo přímo některou firmu, která dodává náhradní aku (Avacom apod.). Pokud to nebudete kupovat v Číně, ale v ČR, není třeba se bát zfalšovaných údajů o kapacitě a rozhodující je rozměr a připojení, aby se do vysavače baterie vešla. Kapacita (mAh) může být i o něco větší pokud bude stejný vnější rozměr.

Na baterii se samozrejme dvouleta zaruka vztahuje a NELZE ji zkratit, ze to casto prodejci nekde napisou s tim nesouvisi, to je past na odrazeni neznalych. Neco jineho je zivotnost a kapacita. Kdyby baterka vydrzela polovicni nebo tretinovou dobu co nova, reklamovat by to slo tezko. Jestli nevydrzi vubec a vyrobek nelze pouzivat, je to vada.

Tyhle městské legendy lidi jen matou...

Rozum do hrsti... koupil to jako celek. Takže vzhledem k záruce 24 měs. má problém prodejce/dovozce/výrobce. Záruka se vztahuje na celý výrobek a nelze se vymanit z odpovědnosti na baterii. Víte proč? Protože výrobek není v záruce bez baterie funkční.

Kdyby ti to nechtěli vyreklamovat, je spousta firem, co dělá repase baterií, tak si tam zjisti, jestli je levnější nová baterie nebo repase. Kdybys byl kutil/bastlíř, vybereš ze starého ntb nějaké použitelné články a vyměníš si je sám, ten vysavač nemá velký odběr - já to tak udělal a na jedno nabití mi uklidí celý byt (původní chcíply po jedné místnosti). PS: kupodivu čím starší ntb, tím použitelnější baterie...

Mam dve Roomby jeste s NiMh a nahradni baterie dela spousta firem za rozumne ceny kolem petistovky. Zkus treba zadat svuj typ vysavace na Heurece (heureka.cz).
Originalni baterka Roomba byla fakt drzak, vysavac jsem kupoval nekdy v roce 2012 a nahradni baterku v roce 2019, a manzelka ho rozhodne nesetrila (vysaval kazdy den). Nahradni nabijecku potom v roce 2020, ta tu baterii prezila jen o rok :)
Ciste teoreticky - tipoval bych, ze baterka neni vybalancovana, protoze takhle rychle by umrit nemela. Mozna najit nekoho, kdo ma slusnou LiIon nabijecku (treba pro RC modely), treba ji staci jen spravne nabit...

Toto je bateriový pack složený z 4 ks LiIon 18650 + modul BMS. Většinou se dají koupit jako ND podle typu. Obdobné mají i starší RoobZone. Nový pack stává kolem 1000,- až 1400,- Kč. Pokud si ale koupíte 4ks tyhle aku články 18650 na Aliexpressu (doporučuji LiitoKala 20A, s nabodovanými pásky po cca 50-60,- Kč) a pokud jste trochu šikovný a máte pájku, vyměníte si je. Vyjde to na max. 250,- Kč. Případně se dělají i repase (už radil někdo přede mnou), ovšem to bude zase dražší. Použití těch starších z NB je rovněž možné, ovšem výsledek nemusí být vždy OK. Je je nutné předem otestovat, na což je potřebný tester těchto článků. Při výměně článků 18650 ale velký pozor na jejich případné zkratování. Jejich kapacita a zkratový výkon je poměrně značný a zkratový "projev" může být dosti "intenzivní".;-)

To nejde. Tyhle články jsou většinou nabité a hodnota jejich napětí a kapacity neklesá k nule. Mají velmi malou samovybíjecí schopnost a dokonce se nesmí ani vybíjet pod hranici cca 3V. Jinak dojde k jejich (většinou) nevratnému poškození. Tomu právě brání ty vestavěné BMS PBC moduly, které limitují jak maximální nabití (4,2) tak vybití na minimální hodnotu (cca 3,3V). A v případě zapojení více článků do série, zajišťují vyvážené nabíjení a vybíjení všech článků. Tyto články a packy složené z více článků se nemohou, bez těchto modulů, provozovat. V případě přebití je možná extrémně i exploze, případně většinou nevratné mechanické rozpojení v článku.

Já třeba nedávno koupil v Albertu LED svítidlo na solár a s pohybovým čidlem a s jedním článkem 18650. Za velmi dobrou cenu 250,- Kč a s výkonem 10 W. Po zkoušce zda svítí pochopitelně nesvítilo. Tak jsem je rozdělal, článek vyjmul a naměřil na něm 0,5 V!!!
Když jsem jej osadil do nabíječky a testeru LiitoKala, tak ji odmítl i nabít.
Tož jsem ji pak napojil na běžnou 5 V nabíječku pro mobil, kterou napájím BMS modul pro jeden článek a z něj pak nabíjím ten 18 650. No a asi za půl hoďky už jsem na něm naměřil 3,2 V. Pak jsem jej už frkl do té LiitoKala a v ní nabil na 4,2 V a test vyšel na cca 2500 mAh. No a teď už svítidlo spolehlivě funguje.
Toto uvádím pro případ, že by měl někdo podobný problém. Ta svítidla tam zřejmě leží dlouho a ty články se nakonec opravdu vybijí do extrému. A běžný spotřebitel to pak jde pochopitelně vrátit, nebo to vyhodí. Jinak ale to svítidlo musím pochválit. Pokud je umístěno venku, funguje a svítí perfektně a bez napájení. Třeba před vstupem do domu, případně jinde.

Ono, že se nabije na plné napětí je sice OK, ale o současné skutečné kapacitě a případné možnosti "výdeje" většího proudu to moc neříká. Ty "baterky" z NB a z PWB většinou nejsou schopné zajistit dodávku většího proudu, takže se hodí na napájení zařízení s menšími proudovými nároky. Ale třeba na ruční nářadí (ale i na ty vysavače, jak robotické tak tyčové) a podobně většinou dobré moc nejsou. Taky jich mám víc, kapacitu mají sice některé ještě docela dobrou ale větší proud většinou nedají. Dají se opět použít spíše opět pouze pro nenáročnější elektronická zařízení. Na ruční nářadí a ty vysavače používám už pouze nové.