Mokro pod bojlerem
Dobrý večer, netušíte, co by mohlo zpusobit mokrou podlahu pod bojlerem? Je to náhodný jev, zatím jsme neobjevili žádnou pravidelnost 🙁 máme přes půl roku nový bojler, trubky se zdají být suché.
Dobrý večer, netušíte, co by mohlo zpusobit mokrou podlahu pod bojlerem? Je to náhodný jev, zatím jsme neobjevili žádnou pravidelnost 🙁 máme přes půl roku nový bojler, trubky se zdají být suché.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Neteče sychrventil? To je normální, že z něho odkapává voda. V opačném případě, jestli není povolená příruba a zchruté těsnění pod přírubou, prostě prorezavěl a je na vyhození.
Prorezavěl po půl roce?! 😲
To jsem přehlédl, že je půl roku starý, omlouvám se. I půl roku starý bojler může mít díru, pak reklamovat. Jsou dobře dotažené šrouby na přírubě? Neodflákli to ve výrobě? Jinde to téci by nemělo. Podle té louže musí někde viset aspoň kapka, pozorovat kde. Teče zahřátý, nebo studený? Neteče to ze sychrventilu? Ještě na některém bojleru bývá výpustná trubka, uzavřená zátkou, je dobře dotažená?
Možné to je. Nám tak kdysi prorezavěl bojler po roce a půl, protože pomalu odkapávala voda z příruby na přívodu vody a dostala se se pod plášť bojleru. Na první pohled to nebylo poznat. Podle foto se mně ale zdá, že máš nastavenou až moc vysokou teplotu a někde netěsnost. Musíš zjistit, odkud to kape nebo pozvi topenáře.
Vysušit podlahu i bojler a pak pozorovat odkud je zdroj vodních kapek. :) Pokud u toho pak člověk nechce sedět, tak možno nastavit na nějaké kameře (pokud je k dispozici) nízkou kvalitu záznamu, to by se na pamětovou kartu mělo vejít i 24 hodin a pak se podívat na záznam. (kameru napájenou přes adaptér, baterky by to nedaly) Pokud není k dispozici kamera, tak zaukolovat v pozorování manželku. :D
Jestli objevíš vadu na kotli,REKLAMCE .
Jak souvisí kotel s bojlerem?
A nechce se mi věřit tomu, že by byla závada v bojleru. Tipuju netěsnost v instalaci případně kape pojišťovací ventil - ten není na foto vidět.
Sorry ,ale bylo tím myšleno ..bojler ,jako nádoba ..
Kdysi mi někdo poradil toaletní papír jako dobrý indikátor netěsnosti (stačí 2-3 útržky omotat okolo podezřeklých spojů, zavázat, případně něčím zajistit, co situace dovolí). (Mimochodem ten samý člověk mi říkal, že netěsnost na plynu se hledá nejlíp zapalovačem, tak to bych nepraktikoval, ale to s tím savým papírem (přičemž nejdostupnější savý papír je toaleťák) je opravdu dobrý fígl.) Dobře ukáže na místo, odkud teče, nebo i jenom občas kápne (i když se ta kapka vypaří, na tom papíru bude vidět, že byl v daném místě někdy mokrý). Tady to je slušné množství vody, takže při trefě do černého bude asi pěkně nasáknutý. Ani neni zřejmé žádné epicentrum, to by mohlo odhalit časosběrné video, jak už tu někdo navrhoval, ale ten toaleťák je dostupnější a bez programování.
Hlavně bych hledal va spojích, i kdy se zdají suché, kapička tam bude vidět (aby voda odkápla, potřebuje nějaké množství a zbytek se drží) a ten toaleťák ji odhalí.
Nejlepší je lepenka ,tu používám ! Tam každá kapka ztmavne !
Chtěl jsem to vyzkoušet. Nahradil jsem toaletní papír lepenkou a není to dobrý nápad!
Těsnost plynu běžně kontroluji zapalovačem nabo zapálenýma novinama. Pokud není celá místnost naplněná plynem (to poznáš po čuchu), tak to bouchnout nemůže. Třeba utažení připojení holendrem v klidu hoří plamínkem a jak utahuji, plamen zhasne a je to těsné.
Nějak tak mi to vyprávěl. Plyn naštěstí řešit nemusím, doma ho nemáme. O to větší z něj ale mám respekt, mě by vyděsil už jenom ten plamínek, výbuch ani neuvažuju.
Šílenější mi připadalo snad už jen svítit si do nádrže auta zapalovačem, to mi zase jiný kolega vyprávěl poté co se vrátil z Kuby, že to tam tak běžně dělaji (protože těm veteránům palivoměr většinou neukazuje).
Mně kdysi poradil topenář hledat netěsnost v plynovém potrubí natřením potrubí jarem, hlavně ve spojích. Pokud tam byly bubliny, tak to špatně těsnilo.
Typuji na kondenzát vzdušné vlhkosti na přívodním potrubí.
1) proč by vlhkost začala kondezovat po půl roce?
2) píše, že trubky jsou suché
3) typuji se píše tipuji
Před půl rokem byl teplý podzim, teď mrzne .
Tak pro upřesnění: Na "studeném" potrubí, event. zařizovacích předmětech dochází ke kondenzaci nejvíce v teplém a vlhkém prostředí. V nevytápěných prostorách tedy v parném létě. Když se topí tak tam, kde je vyšší vlhkost vzduchu / koupelna a pod./.
To byl vtip. Vím, že záleží na rosném bodě podle rozdílu teploty luftu a rour.
Typuji se píše "typuji". ( Viz Pravidla českého pravopisu, vydání 2 r. 2012 str.295.) Tak jsem se to učil v pomocné, později zvláštní škole. Nevylučuji, že dnes je všechno jinak. F.M.
Co máš za pravidla? Nějaká aprílová?
Nemáte doma psa? Třeba se mu nechce chodit ven.