Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepidlo na odlepené venkovní dlaždice

Zdravím.
Před pár lety jsem si nechal udělat novou hydroizolaci na venkovní terase cca 6x3m a na ni mi položili venkovní (betonové) dlaždice 40x40cm, tl. 2cm. Neudělali to asi zrovna kvalitně a pár dlaždic se bohužel odlepilo a když na ně někdo stoupne, tak klepou. Firma už neexistuje a tak reklamovat mohu tak maximálně na lampárně.

Když to přilepím tzv. flexibilním lepidlem např. MAMUT GLUE FLEXI S2, tak mám obavu, že nově přilepené dlaždice budou vyšší než okolní. Předpokládám, že pod dlaždici musí alespoň být vrstva, kterou dá zubatá stěrka.

Je nějaký způsob, jak to přilepit jednak aby to už "nafurt" dobře drželo a přitom to nebylo vyšší?

Dobrý den. Pokud si pamatuji, tak se v dobách, kdy se dlažba a obklady lepily cementem se doporučovalo lepené dlaždice a obklady řádně předem namáčet ve vodě /dokud ucházely bublinky/. Důvod - aby cement měl dostatek vody potřebný pro jeho správně tuhnutí.
V návodech na použití současných lepidel na dlažby a obklady se naopak namáčení předem nedoporučuje, uvádí se, že není dovoleno. Důvod - aby se lepivé složky v lepidle příliš nenaředily a tím se nepříznivě změnily jeho lepící schopnosti.

Ještě jsem si na něco vzpomněl. Na chalupě mám na zápraží soklík udělaný ze zbytků břidlicového obkladu. Jeden pásek / cca 20x10cm/ se po krátké době v polovině tloušťky /"po letech"/ roztrhl a odpadl. Na radu souseda zedníka jsem ten pásek slepil silikonovým tmelem / v kartuši/. Běžný transparentní silikon, nanesený v tenké vrstvě po celé ploše a obvodu spoje pásku, takže tloušťka obkladu se nezvětšila. Není ani vidět, že je to lepeno. Je to na Šumavě v drsnějších podmínkách a drží to již nejméně 10 let.

asi bych šel do pryskyřice+ kamínky

Soused to má a hezky mu v tom raší něco zeleného. Přeci jen když kamínky koukají tak jsou mezi nimi drážky, chytne se tam trocha prachu a už to roste.
Je ale pravda, že na to dost dlabe a vapka nebo hadice by to asi vyřešila.