Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z nepochopitelných důvodů vypadává elektřina

Dobrý den,
měl bych dotaz na elektrikáře. Mám na chalupě starou elektřinu v hliníku. V jedné místnosti mám PC s tiskárnou. Pokud začnu tisknout, tiskárna po několika minutách vyrazí jistič.
Když tam manželka zapne 2kW fén na vlasy, jistič to nevyrazí.
Pokud tu tiskárnu zapnu v jiné místnosti, jistič nevyrazí.
Čím to teda může být?

Díky

Vadné zapojenie miestneho šaltra, zásuvky. Nejaký skrat, zohnutá vidlica, rozmrdané plechy, uvoľnený drát či iné sofistikované veci medzi nebom a zemou o ktorých ani samotný renomovaný výrobca homologovaných zásuviek nemá šajn.

Tlačiareň nemá takmer žiaden odber ani ak by si tlačil hodnotné dielo: Trvalé hodnoty od Viliama Plevzu v najvyššej kvalite dpi na leštený, kriedový papier s prípadnou ilustráciou, logicky vo farbe. Jedine, že by napájanie tlačiarne zo zdroja 230V/50Hz robilo skrat v prehužvanom dráte od hlodavého škrečka, králika, myši či nemej tváre člena domácnosti v podobe roztomilého šteňaťa čokla, tu kabel, tam kabel.

Tlačiareň má deklarovaný príkon 1kW: Main Gáát, fičí ešte na žhaviacich elektrónkach s lejzrom pražiac na flajstro f;A4 smrtiace, mierové papršleky-X až na Mesiac v podobe písma vypáleného do tamojšieho prachu s názvom PAX.