Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pračka napusti vodu ale nepere

Ahoj mám pračku starou 11let a dnes se stalo že když jsem se chystal prát pračka napustí vodu cvakne a to je vše program se nezapne mám počítat stín že je kaput nebo to můžete jen nějaká prkotina děkuji za rady pračka beko wmb 61243 . ŘEMEN ok a filtr není ucpaný děkuji za rady

Po napuštění vody pro praní a tom "cvaknutí" by se měl rozběhnout motor. Zkus zapnout odstřeďování. Pokud nepůjde ani to, pak je problém s motorem.
A pokud jde o pračku s komutátorovým motorem (což vzhledem k "věku" se dá předpokládat) je možné, že jde o problém s uhlíky motoru. Někdy stačí na ně, po oddělání zadního plechu, poklepat (opatrně třeba držadlem šroubováku). Ale většinou je pak nutné je vyměnit. Pokud jsi trochu šikovný, nebývá to velký problém a dají se sehnat na netu (podle typu pračky, nebo podle provedení a rozměrů). Více praček, i různých výrobců, mívá shodné kartáče.