Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Solární teplovzdušné vytápění

Dobrý večer,
vedle baráku máme nevytápěné volně stojící stavení (garáč + dílna). Uvnitř místností je vlhko, ne teda nějak extrémní. Narazil jsem na netu na reklamu "solární teplovzdušné vytápění" a docela mě to zaujalo. Můžete se někdo podělit o zkušenosti s tímto zařízením? Pomůže to s vlhkostí a celkovým klimatem v nevytápěných objektech?
Děkuji za info.

Příbuzný měl problém s vlhkostí a zatuchlinou na chatě. Po mnoha pokusech zbavit se těchto problémů, vyrobil si doma solární panel a s dobrým výsledkem. Bylo to vyrobené po obvodu z CD profilů na sádrokarton, zadní černá deska s izolací i po stranách a přední strana sklo. Zezadu v dolní části byly nasávací díry pro studený vzduch a nahoře ventilátor, který se roztočil při zahřátí horní části panelu. Za ventilátorem měl ještě klapku, aby nešel chlad do prostor při vypnutém ventilátoru. Teplý vzduch vháněl do chaty. Vlhkosti se nezbavil úplně, ale z větší části ano a zatuchlina nebyla již vůbec cítit. Panely měl dva cca 80x150. Je to v podstatě řízené větrání za použití předehřátého vzduchu.
Na yutube je hodně inspirací kde také čerpal inspiraci
Něco je taky tady:
https://www.solarventi.cz/clanek/33-princip-teplovzdusnych-panelu-solarventi.html