Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení nevytápěné půdy

Zdravím kutily,
chtěl bych zateplit nevytápěnou půdu. Nyní je mezi podlahovými trámy půdy vata a na trámech prkna. To jsem dělal před 10-ti lety. Nepamatuji si jak jsou trámy vysoké, ale odhaduji 14cm. Nyní bych chtěl přidat další vatu do roštu vytvořeného kolmo na podlahové trámy. Prosím o radu, jakou vatu použít - tloušťka a součinitel tepelné vodivosti.
Děkuji za rady.

Před 13-ti lety jsme jsme stavěli dřevostavbu. Stěna má 24 cm - tvoří ji OSB deska - vata - OSB deska, takže vata má cca 19 cm. Před stěnou je ještě 10 cm polystyren. Stejná skladba je na půdě (bez polystyrenu) a stejně je tvořena střecha. Jedná se o nízkoenergetický dům.
Před několika lety jsme dali vatu cca 5-7 cm mezi střešní trámy zděného domečku. Snížilo to energetickou náročnost domku a na střešní krytině přestal tát sníh.
Jde o to, čeho tím chcete dosáhnout. Spíš bych zateplil střechu. Pokud nezateplíte stěny, budete mít větší únik stěnami a příliš si nepomůžete.