Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připevnění knihovny nahoru na zeď

Dobrý den, prosím o radu. Čím mohu přidělat knihovnu (foto viz příloha) na nosnou zeď do výšky? Případně na jakých místech? Chci mít knihovnu ve výšce.
Knihovna váží 35 kilo, knihy budou mít také velkou váhu
Děkuji,
Michaela

Ztrácím se v odpovědích, tak možná navrhnu něco už navrženého.
Co takhle udělat falešnou zem?
Do zdi zakotvit polici, která bude mít nosnost cca těch 200kg a na ní posadit ten cikcak a jen ho chytit do stěny proti převrácení do místnoti, což by muselo být i kdyby to stálo na podlaze.
Police musí ležet/viset na pořádných konzolích a hlavně hmoždinách ve zdi neb je to namáhané hlavně svisle dolů tzv. na střih.. Šikovný svářeč to má za půl hodiny.

Jj, takhle mi visí univerzálová police s knihami na dvou L-kách ohnutých z pásoviny, každá na dva vruty a dvě 12ky hmoždiny, proti překlopení zvrchu zajištěné jedním L shora. Konzole jsou schované za policí (tady by se muselo počítat s roztečí těch svislých desek, aby to podpíralo je a zároveň se to za ně schovalo).