Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zalištovat sklo ?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Na chalupě mám venku u vstupních dveří takový vchod, kde jsou dva otvory 100 x 100 cm. Když prší a sněží, je pořád na dveřích a schodech mokro, tak jsem se rozhodl, že ty otvory zasklím.
Chtěl bych tam dát 5mm sklo (snad ta síla bude stačit). Ty otvory, co bych zasklíval nejsou úpně rovné.
Potřeboval bych poradit, jak to sklo tam usadit. Jaké použít lišty. Nic mě nenapadá. Nejraději bych byl, kdyby ty lišty byli dřevěné.

To, kam potřebuju dát ty skla, je vedle dveří ve zděné části. Jsou to dva otvory cca 100 x 100 cm ve zdi, která má asi 25 cm

A taka otazka, naco su tam potrebne tie otvory? Neslo by to jednoducho zamurovat?