Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zalištovat sklo ?

Ak je priestor v mieste otvorov bez vyfrézovaného L rantla v dverciach o ktorý by si oprel sklo, natlč kolom dookola približne v strede, napríklad kolárske klince (3,5-4cm) v rozostupe každých 20cm bez hlavičiek, stačí aby hlavičky trčali, vyčnievali iba 5mm (0,5cm), aby sa malo sklo z jednej strany o čo oprieť. Zároveň aby klince prekryl tmel.

https://www.techmat-sk.eu/obchod/action/productdetail/oc/1612222/product/klince-kolarske-16x36-bpu-25kg-bal.xhtml

Alebo si 50mm bežné klince v zveráku pílkou na železo uprav, ufakli im hlavičky. Prípadne ostrými štípačkami hlavičky bežných klincov ucvakni, kladivom na nákove.

Bez obáv na mieru odrezané sklo pridrž z jednej strany rukou, heftni osadené sklo opreté o natlčené kolárske klinčeky jedným kolárskym klinčekom z vrchnej, opačnej, vnútornej strany, aby sklo nevypadlo a tiahlym pohybom z pištoľe vytláčaj do spáry medzi drevo a sklo transparentný silikonový tmel. Čerstvý silikon sa dá vlhkým prstom jedným ťahom vyhladiť z oboch strán, sklo bude z oboch strán ako zagitované, lenže v transparentnom silikone. Zapatlané sklo po 48 hodinách žiletkou a okenou vyčistíš novinami.

BEWAsil ÚV stabilný silikón 310 ml. transparentný

Prípadne hľadaj klampiarsky silikon vodostály určený na lepenie, spájanie okapov, rín bez cínovania.

Silikon môžeš použiť, tónovaný, farebný, okrový, hnedý, farba dreva dvercí, nech sklo vypadá ako osadené v klasickom sklenárskom tmele (krieda s fermežou).

Silikon máš na večné časy .Ostrým nožom sa dá kedykoľvek vyzretý silikon podrezeť, okno vyskliť.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny