Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení motoru stěračů

Dobrý den,

prosím o radu, zda je možné motor ze stěračů bez rizika napájet podomácku vyrobenou nabíječkou, tedy transf. s usměrňovacím můstkem - výstup. napětí 14 V.
Nabíječka nemá vyhlazovací kondenzátor, nebude to motoru vadit?

Předem děkuji za radu.

_______________________________________

---------------DOPLŇUJÍCÍ DOTAZ-----------------
_______________________________________

Ještě bych měl prosbu, neporadil by někdo prosím typ diody, které budou u koncových spínačů + doporučení transilu jako ochranu diod proti špičce?

Ideálně z tohoto eshopu.

dioda - třeba tyto?
transil - který?

Děkuji moc.