Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznat, že bylo pod barvou pozinkováno

Mám prosbu - objednal jsem si vjezdovou bránu s pozinkovou úpravou a na vrch nátěr barvou. Nyní třetí měsíc po montáži se objevují skvrny rzi - mám podezření, že k zinkování nedošlo, jak mohu ověřit, ŽE ZINKOVÁNÍ POD BARVOU JE NEBO NENÍ, zda zinkování chybí jen na částek, kde je rez, nebo na celé bráně děkuji za radu.

Děkuji Všem moc za rady i odpovědi - ano máte pravdu bylo lakováno. Zaujala mě odpověd s ultrazvukovým měřičem nátěřové vrstvy - mohu poprosit o vysvětlení - případně o radu na koho se obrátit.
[b][b]
Jde mi o to, abych PŘI REKLAMACI MOHL ŘÍCI - NEBYLO ZINKOVÁNO VŮBEC, BYLA ZINKOVÁNA JEN ČÁST, NEBO BYLO ŠPATNĚ OŠETŘENO PŘED ZINKOVÁNÍM

děkuji moc

Petr

Výrobce může nějaké tvoje důkazy o měření nátěrové vrstvy zpochybnit. Fakt chceš bránu někam vozit a platit za to?

Proč prostě nereklamuješ a teprve podle toho, jak se k tomu výrobce postaví, to neřešíš dál? Že je brána rezatá popřít nemůže, a když se bude cukat, stejně to budeš muset možná řešit soudně. V tom případě nastoupí nějaký soudní znalec atd...

A k čemu mu bude? Změří celkovou vrstvu, tím nezjistí, zda tam zinek je nebo není.
Max. podle slabé vrstvy napoví. Pro info žárový zinek se dělá 40-80µ. Prášková barva 60-100µ.

Zkontroluj ty odtokové otvory, ty na uzavřených profilech musí být, jestliže nejsou, nebylo zinkováno.
Reklamuj to...