Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznat, že bylo pod barvou pozinkováno

Mám prosbu - objednal jsem si vjezdovou bránu s pozinkovou úpravou a na vrch nátěr barvou. Nyní třetí měsíc po montáži se objevují skvrny rzi - mám podezření, že k zinkování nedošlo, jak mohu ověřit, ŽE ZINKOVÁNÍ POD BARVOU JE NEBO NENÍ, zda zinkování chybí jen na částek, kde je rez, nebo na celé bráně děkuji za radu.

Pokud se provádí žárové zinkování, tak je rám z jeklu na krajích provrtaný, aby se roztavený zinek dostal dovnitř a zase ven.
Je to běžně vidět nikdo to po akci neucpává a když, tak by tam byly vidět zátky.
U vinglu stačí opatrně odškrábnout barvu.
Pokud se následně na pozink vaří, tak se na opálený povrch nastříká zinkový sprej.
Takže jestli tě ošidili poměrně lehce se to zjistí.
Jinak nátěr na čerstvý pozink býval dříve problematicá věc. Bývalo lepší to nechat pár let oxidovat.

Jen poznamka - nater bude nejspis jen zjednoduseni. Zadna zamecnicka firma nebude nic natirat. To posilaji do lakovny na specialni upravu. Bud vypalovaci nebo PU barva. A problem uz dneska neni ani nater. Dokonce jsem natiral prakticky novy pozink vodoureditelnou barvou (eternal) a po sesti letech venku je to jak nove, jen trochu zesvetlala.

Nic neřeš a reklamuj, na nové bráně nemá co reznout pěkných pár let. Mohli to udělat ze zrezlého materiálu, mohli to pokazit při zinkování, že se na kus zinek nechytil a vykašlali se na to nebo si nevšimli, mohli to vařit nebo brousit po zinkování a doufali, že to barva schová, mohli to ošvindlovat "zinkovým" nátěrem. To nezjistíš a ani nemusíš :-)

Děkuji Všem moc za rady i odpovědi - ano máte pravdu bylo lakováno. Zaujala mě odpověd s ultrazvukovým měřičem nátěřové vrstvy - mohu poprosit o vysvětlení - případně o radu na koho se obrátit.
[b][b]
Jde mi o to, abych PŘI REKLAMACI MOHL ŘÍCI - NEBYLO ZINKOVÁNO VŮBEC, BYLA ZINKOVÁNA JEN ČÁST, NEBO BYLO ŠPATNĚ OŠETŘENO PŘED ZINKOVÁNÍM

děkuji moc

Petr

Výrobce může nějaké tvoje důkazy o měření nátěrové vrstvy zpochybnit. Fakt chceš bránu někam vozit a platit za to?

Proč prostě nereklamuješ a teprve podle toho, jak se k tomu výrobce postaví, to neřešíš dál? Že je brána rezatá popřít nemůže, a když se bude cukat, stejně to budeš muset možná řešit soudně. V tom případě nastoupí nějaký soudní znalec atd...

Přesně tak. Když se bude dodavatel cukat, tak mu oznámit, že bude vyžádán znalecký posudek. Což znamená buď bránu někam odvézt nebo pozvat znalce, náklady odhadem pár tisíc. Protože je vina a tím i výsledek posudku celkem jasný, tak jim ty náklady pak soud připočte. Navíc negativní recenze na internetu, takže ta firma zřejmě přijde o nějaké zakázky a dobrou pověst.

A k čemu mu bude? Změří celkovou vrstvu, tím nezjistí, zda tam zinek je nebo není.
Max. podle slabé vrstvy napoví. Pro info žárový zinek se dělá 40-80µ. Prášková barva 60-100µ.

Zkontroluj ty odtokové otvory, ty na uzavřených profilech musí být, jestliže nejsou, nebylo zinkováno.
Reklamuj to...