Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dremel 670 nástavec minipily- protáčí se

Dobry den. Ma tady nekdo z vas na dremla nastavec minipily? Oznaceni Dremel 670. Potrebuji neco vedet. Jestli se cela minipila po nasroubovani na Dremla otaci okolo dokola, kdyz s ni rukou otacite? Nemyslim ozubeny kotoucek, ale celou minipilu. Nevim, jestli to tak ma byt nebo jestli je to zavada mojeho nastavce. Koukal jsem na videa na youtube, ale z toho to neslo videt. Diky moc za reakce

A Vy nastavec mate nebo jen tipujete? Jen se ptam, aby byla informace zarucena. Ja s nastavcem zatim moc nerezal, ale reze to, akorat se musi u rezani nastavec zeshora prsty pridrzovat. Nevim, jestli to protaceni neplni nejakou funkci. Koukal jsem na to a mohlo by to jit slepit, aby se to neprotacelo. Nastavec uz mam dyl, takze je bez zaruky uz. A protacel se odzacatku..

Ja mam treba i uhlovy nastavec a ten se neprotaci, ale je taky jinak konstrukcne reseny, vnitrni zavit je na pevno soucasti celeho nastavce. Kdezto ta minipila ma tu sroubovaci cast slozenou ze dvou plastovych casti, kde se jedna protaci kolem druhe. Proste potrebuju sehnat nekoho, kdo minipilu vlastni, aby zkusil nasadit a otocit- jestli to jde nebo nejde :-)

Dobrý den,ten systém otočný je,ale nesmí se točit volně za chodu,nastavíte pilku proti dremelce a dotáhnete aretační převlečnou matici,tím pilový nástavec zajistíte.Neposlal jste fotku,dle mého názoru máte krátký závit na dremelce a převlečná matice se opře o blok dramelky dříve než přitáhne pilový nástavec,ten se potom otáčí..Dremelek mám několik druhů a s délkou těchto závitů a délkou hřídelí bývá problém i třeba s vrtacímí hlavičkami,hlavička dosedne na blok dremelky dříve než sevřou čelisti vrták,dávám podložný kroužek do hlavičky,který čelisti vytlačí jak má.
U té dlouhé převlečné matice někdy postačí ji mírně snížit na rovné desce přibroušením pomocí brusného papíru.O kolik musíte vidět sám,jde to i snadno změřit pomocí posuvky.:-)

Koukam, ze kazdy ma jiny nazor. To je mozne, ze to nedoleha, ale brousit to a nicit si to- to nevim.. Mne je divne, ze by to s nekterymi Dremelkami nepasovalo takto- ze by mely rozdilne dlouhe zavity. Mam starsi Dremel 400 digital na 230V a pak taky starsi aku Dremel 8000 10,8V a u obou to je stejne- protaci se..Tak jeste pockam na dalsi nazory, nez se rozhodnu, co s tim..

Tak jo, zitra to zkusim s podlozkou a kdyz to bude dobry, tak to mozna zbrousim. Ja to tak nemyslel, ze bych to nicil, ale slo mi o to, ze bych to treba zbrousil a nekdo by zas napsal, ze jsem to nemel brousit, ze se to otacet ma a ja bych byl pak nastvanej. Tak ja se jdu podivat po podlozce ted hned- neda mi to.. :-) Pak jeste napisu, jak se to jevi..