Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Su veci z vyroby naozaj lepsie ako tie kupovane?

Coraz castejsie sa stretavam s myslienkou a potvrdzuju to aj moje skusenosti, ze veci z vyroby su lepsie ako tie potom kupovane.
Typickym prikladom su brzdy na aute, bateria, gumy, retaz na bicykli a pod.
Prave som sa bavil o tom na pive s kamosom a zistili sme obaja rovnaku vec...tieto veci, ktore namontoval vyrobca na predavany produkt vydrzali vzdy dlhsie ako ie neskor kupovane (aj ked znackove).
Rovnaku uvahu som zachytil aj u niekoktorych youtuberov, ktory dovazaju auta (naprklad David Kubrt).
Napriklad mne vydrzala bateria na novom aute 6 rokov (100k km), rovnako ako gumy, ci brzdy, aj ked tam to samozrejme ovplyvnuje dost styl jazdenia, kamosovi na bicykli vydrzala retaz 12k, novu potom menil uz po 2-3k kilometroch (u mna podobne) a pod.
Mate tiez ten pocit, ci skusenosti?
Změna kategorie, původně: Auto-moto (Kurt)

Copak start-alternátor, ten sice taky nemá nejlepší vliv na baterku, ale horší je to "inteligentní dobíjení" - alternátor dobíjí pořádně jen až napětí baterie poklesne pod určité napětí, takže už neplatí to, že delší jízdou na plno nabijete baterii, jako u starších aut kde alternátor dává furt (jenže to není dostatečně eko, inteligentní dobíjení ušetří na papíře 0,0001% emisí a to potřebujeme)