Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Su veci z vyroby naozaj lepsie ako tie kupovane?

Coraz castejsie sa stretavam s myslienkou a potvrdzuju to aj moje skusenosti, ze veci z vyroby su lepsie ako tie potom kupovane.
Typickym prikladom su brzdy na aute, bateria, gumy, retaz na bicykli a pod.
Prave som sa bavil o tom na pive s kamosom a zistili sme obaja rovnaku vec...tieto veci, ktore namontoval vyrobca na predavany produkt vydrzali vzdy dlhsie ako ie neskor kupovane (aj ked znackove).
Rovnaku uvahu som zachytil aj u niekoktorych youtuberov, ktory dovazaju auta (naprklad David Kubrt).
Napriklad mne vydrzala bateria na novom aute 6 rokov (100k km), rovnako ako gumy, ci brzdy, aj ked tam to samozrejme ovplyvnuje dost styl jazdenia, kamosovi na bicykli vydrzala retaz 12k, novu potom menil uz po 2-3k kilometroch (u mna podobne) a pod.
Mate tiez ten pocit, ci skusenosti?
Změna kategorie, původně: Auto-moto (Kurt)

Pokud si kupuješ jakýkoliv náhradní díl na automobil máš možnost si vybrat z několika cenových a tím pádem i kvalitativních hladin. Dále výrobce automobilů si v dodavatelských vztazích určuje kvalitu a tu důsledně kontroluje. Výrobce komponentů nechce o takového odběratele přijít a u těchto dodávek si nedovolí snížit kvalitu. Např. Continental v Otrokovicích dodává pneumatiky pro automobily SUV Porsche vyráběné na Slovensku a je to pro něj prestižní záležitost a tak to funguje všude na světě.

Kubrt vo svojich videach napriklad tvrdil a ja nemam dovod mu neverit, pretoze mam podobne skusenosti, ze ak mas na novom aute napriklad Continentaly a kupis si neskor tie iste vydrzia ti menej ako tie tovarenske.
Akoby vyrobca dodaval kvalitnejsie veci do prvovyroby ako neskor do servisov.
A netyka sa to len gum samozrejme.

Já bych v tom žádnou záhadu nehledal. Nové auto má záruku a výrobce potřebuje řešit v té době co nejméně reklamací.
Co se týká pak následně náhradních dílů, pak už nepotřebuješ, aby vydržely 4 roky, stačí daleko kratší doba a hůř se dokazuje, že to byla závada dílu.

Když si vzpomenu na startovací skříňky prvních Octavií, tak bych je ve Škodovce třískal hlava nehlava. Ta plastová pouzdra praskala, pravděpodobně kvůli tenkému a asi nepříliš kvalitnímu plastu, v kombinaci s možná až příliš silnou pružinou. Ti dobráci se ani neobtěžovali celoplošně svolat auta k výměně. Tohle by měli mít povinnost měnit i pozáručně, pokud je zřejmé, že to byla chyba kontrukce nebo nebo nekvalita výrobku.

He, spínací skříňka :-D To je maličkost, horší bylo třeba vydírání vaček u motorů V6 2.5 Tdi, nebo praskání klikovek u určitých motorů 2.0 Tdi PD, to už je jiná konstrukční vada než blbá spínačka co je vyměněná za pár korun. A myslíte že vám ten motor někdo opraví zdarma po záruce?

Copak start-alternátor, ten sice taky nemá nejlepší vliv na baterku, ale horší je to "inteligentní dobíjení" - alternátor dobíjí pořádně jen až napětí baterie poklesne pod určité napětí, takže už neplatí to, že delší jízdou na plno nabijete baterii, jako u starších aut kde alternátor dává furt (jenže to není dostatečně eko, inteligentní dobíjení ušetří na papíře 0,0001% emisí a to potřebujeme)