Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou novou chladničku - zase Gorenje?

Přestala nám fungovat chladnička Gorenje - po rodičích jsme ji používali víceméně pro uložení léků co vyžadují skladování v chladu.
Máme objednaného opraváře, ale spíš čekáme, že nám doporučí koupit novou.
Tak se rozhlížím po nějaké vhodné. Jako ta předchozí by měla být spíš menší, výška cca 80cm.
Prošel jsem pár qelbů, ceny se pohybují od 3500Kč do 7000Kč. K těm levnějším patří hlavně značka Gorenje. Ta předchozí sloužila dlouho, nejméně deset let, možná víc.

Máte někdo zkušenost se spolehlivostí chladniček této značky ze současné výroby? Případně, můžete nám doporučit nějakou jinou značku z LowEnd konce?

Já myslím že to je stejně sázka do loterie, ať vybereš jakoukoliv značku. Liší se to model od modelu, a že nějaká značka byla kvalita před deseti roky, neznamená to, že bude kvalitní i nyní. Záleží jen na tom, jak přesně načasovali kurvítko... ]:)

Servisákem jsem byl varován před značkou Philco, ale osobní zkušenost nemám. Za relativně lepší lowend bych snad považoval Beko nebo Amica.

Naprosty souhlas, zvlast u takhle levne veci je to uplne jedno. Nebrat jen podezrele levnou cistokrevnou cinu, jinak je vsechno temer stejne.
Jen by me zajimalo z ceho vychazi servisak, zrovna philco dava 5 let zaruku na skoro vsechno. Par veci od nich mam a jeste se nic nepodelalo. Jestli to nebude tim, ze treba nechteji dodavat nesmluvnim servisum levne dily, to uz jsem taky zazil.

Beko jsou údajně Turci. Přišla za mnou paní, která chtěla koupit myčku v žlutomodrém předraženém řetězci, který se skrze reklamace moc dobře k zákazníkům nechová, že jí tam prodavač vehementně doporučoval Beko. Prý to bylo poměrně dost nátlakové. Možná tu mají nějakou sektářskou pobočku, silný marketing a dřou na PR jak dříči ve sněmovně.

Osobně mám za to že je to opravdu jedno.Záleží také na štěstí.Nám lednice s mrazákem od Siemens vydržela přesně dva roky.Pár dní přesně už nepamatuji kolik přestala chladit.Pod lednicí se objevila louže.V podstatě to nebyl týden.Tak jsem zavolal servis,ten přijel řekl že lednička je utahaná přeštípal trubky , vysyčela náplň,nevím co to nyní v tom je.Já vyplázl 1400 za návštěvu a koupil novou.V podstatě to jsou všechno šmejdy.Prostě na záruku nebyl nárok.

Tohle je jen těžko uvěřitelné u rádoby renomované značky. To jsou šmejdi, že jim není rovno. Není dobré si to nechat líbit. Potahal bych zastoupení pro ČR, že by to ještě rádi opravili a děkovali by, jen aby už měli klid. Fakt šmejdi...

Heureku a podobné je nutné brát s rezervou. Jsou tam příspěvky od zaplacených pisálků. Jsou lidi, kteří si nechávají platit za psaní a vychvalování. Stačí si porovnat heureka.cz se zbozi.cz a člověk může zírat na tu podrazárnu.

To neni nic noveho. Ale i realne "recenze" jsou z 99% jen blaboly. Da se z toho s velkym stestim vycist tak maximalne nejaka zasadni vada, jako ze neco ma na madlu ostre hrany. Kvalita cehokoliv, zejmena elektroniky rozhodne ne. O poruchovosti ani nemluvim. A Dtest je taky pekna blamaz. Stanovi si nejaky nesmyslny system, kde urcite oblasti daji cast hodnoceni a podstatne veci se clovek casto vubec nedozvi..

Obávám se, že prvotní nutností bude shánět servisní dokumentaci, pokud vůbc existuje. Taky nastudovat roz/sbor/ková videa na YT. Poučený obvolat opraváře. U zastoupení pro ČR se domáhat informace o procentu reklamací atd. Tenhle přístup vyžaduje čas, trplivost, neústupnost, ale taky dává šanci na to, že se člověk nenechá okrást od šmejdů.

V pátek tu byl opravář, chladnička fungovala, mám tam teplotní čidlo a sleduji kolísání teploty, vypadá to celkem jakžtakž.
Napadá mne, chladnička stojí u půdy co tam může profukovat, jestli na její činnost nemá vliv, když na výměník tepla co je vzadu teď fouká víc než za normálního počasí.