Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fabia II výměna žárovek v předních světlometech

Ahoj. Rád bych věděl, jak vyměnit žárovky H7 (dálkové, nebo potkávací za čočkou) na fabii2 (1,6 TDI, 77KW, r.v. 2011)(koupeno z druhé ruky, původní majitel je sám nikdy nevyměňoval). Shlédl jsem snad všechny videa na youtube, ale systém uchycení které jsem v autě nalezl snad internet ani nezná. Má někdo zkušenost s výměnou žárovek s takovým uchycením (viz. příloha)? Pouhé pootočení nepomáhá. S větším násilím se přídržná pružina (přišroubovaný plíšek) pouze deformuje. Je opravdu nutný "zahlý štoubovák torx" pro povolení nepřístupného šroubku, nebo lze žárovku vyjmout jednodušším způsobem? Rady typu "nech to vyměnit v servisu" nebo "kladivo" si prosím odpusťte.. To bych se neptal zde. Díky.

Vyřešeno. Šroubky se pouze tváří, že je jimi něco přišroubováno. Přídržná pružina (plíšek) je pod ony šroubky pouze "podstrčená", ale není jimi přitažená. Takže se to dá celé vytočit, aniž by se museli šroubky povolovat. Jen to chce mít opravdu velkou sílu v prstech. Všem díky za reakce.