Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fabia II výměna žárovek v předních světlometech

Ahoj. Rád bych věděl, jak vyměnit žárovky H7 (dálkové, nebo potkávací za čočkou) na fabii2 (1,6 TDI, 77KW, r.v. 2011)(koupeno z druhé ruky, původní majitel je sám nikdy nevyměňoval). Shlédl jsem snad všechny videa na youtube, ale systém uchycení které jsem v autě nalezl snad internet ani nezná. Má někdo zkušenost s výměnou žárovek s takovým uchycením (viz. příloha)? Pouhé pootočení nepomáhá. S větším násilím se přídržná pružina (přišroubovaný plíšek) pouze deformuje. Je opravdu nutný "zahlý štoubovák torx" pro povolení nepřístupného šroubku, nebo lze žárovku vyjmout jednodušším způsobem? Rady typu "nech to vyměnit v servisu" nebo "kladivo" si prosím odpusťte.. To bych se neptal zde. Díky.

Chlapci Poradnik a Leo díky, ale to jsou ta videa, kterých je plný internet. Kde součástí světlometu na fabia II je kovový kroužek, do kterého se přídržná pružina i s paticí a žárovkou pootočením "zacvakne". Tento kroužek na mém světlometu nevidím. Místo toho tam vidím šroubky. Jen mi hlava nebere, který asičíňan by uchycení vymyslel tak, aby obyčejná výměna žárovky byla co nejsložitější a bez speciálního nářadí takřka nemožná. Tak si říkám - lze žárovku vyjmout (a vložit zpět) bez nutnosti povolit nepřístupný šroubek? Případně jak se k němu dostat?

Přesně tak,plíšek se čtvercovým výsekem pro západku napružit a vysunout plastový blok i se žárovkou.Možná,jak píšete budou dva,takže i zespodu.Ten plíšek má i logicky udělaný náběh pro zpětnou montáž,najede to po šikmině a výstupek zaskočí do čtvercového otvoru.Jednoduchá výměna žárovky.:-)

Vyřešeno. Šroubky se pouze tváří, že je jimi něco přišroubováno. Přídržná pružina (plíšek) je pod ony šroubky pouze "podstrčená", ale není jimi přitažená. Takže se to dá celé vytočit, aniž by se museli šroubky povolovat. Jen to chce mít opravdu velkou sílu v prstech. Všem díky za reakce.