Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký kotel po roce 2022

Zdravím, měl bych dotaz. Mám zažádáno o dotaci na výměnu kotle, mám Dakon DOR16 a chtěl jsem kotel na biomasu (pelety), ale teď mě známý varoval, že tento se prodraží víc, než plyn nebo elektřina. Je to možné? Máte někdo tento druh vytápění a věděl by, na kolik ročně to přijde. Já ročně utratil za uhlí 17K. Také by mě zajímalo, zda by se místo toho dal nainstalovat kotel na špalky (zplyňovací). Vím, že na to dotaci nedostanu ale bude odpovídat ekopožadavkům? Do plynu se mi moc nechce, natož do Ele. Díky za názory

Jen připojím otázku k tématu. Jak to tedy bude fungovat po té lhůtě ? To opravdu všichni co používají kotel ktarý nesplňuje nějakou ekozelenosračku musí automaticky pryč a koupit novej schválenej ?
Mám krbovky s výměníkem na dřevo výkon 11kW do radiátorů, 4 kW do vzduchu .
Díky za odpověď.

Studoval jsem to... Tady došlo k nepochopení. Přitom je to jasně napsané černé na bílém. Bylo to přeci rozhodnuté již v roce 2012.
Povinnost se vztahuje nejen na kotle, ale také na další spalovací stacionární zdroje, např. kamna, krbové vložky
a krby

Stačí si to ověřit...
Pro vynervované spalovače a tráviče mají na odkazu hravou anketku.
Odbor ochrany ovzduší
https://www.mzp.cz/cz/organizacni_struktura

OK, stacionální zdroje nad 10 kW připojené do teplovodní soustavy tam spadají. Našel jsem i ten původní článek a to vyjádření z něj zmizelo, čili to byla chyba. Koneckonců zmizela i stránka z MŹP s dotazy na toto téma, takže se omlouvám, ještě v listopadu to tam bylo. Jako provozovatel kamen do 10kW to mám na háku i teď, na dvoře je 10 kubíků dřeva na štípání.