Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napojení záchodu na odpad.

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. oddělal jsem záchod a v podlaze je otvor 110mm. Ten odpad je zároveň s podlahou a záchod je do něj asi 5 cm zasunutý. Tak keramická roura z něj jakoby trčí ven a je delší než záchod.
Když koupím nový, tak to bude úplně stejně? Ten nový taky bude mít tu odpadní rouru delší nebo je potřeba mít nějakou propojku? Jak dlouhou?

Díky moc

Uveď, aký kombík, klozet WC hajzel máš v úmysle osadiť?
https://www.siko.sk/wc-kombi/c/C014-wc-kombi

Lebo sú WC závesné, nástenné, pozemné s ozrutnou baštou vody v zásobníku za chrbtom úpícího klienta.

Niektoré kombíky majú dnes výrobcom skonštruovanú úzku, plochú nádobu na vodu "ako žiletka", aby tesne prisadené k murivu pasovali do starších, spodných odpadov.

K týmto kombíkom budeš najprv musieť poznať presné rozmery, tvoju vzdialenosť na mm od zadného muriva, odsadenie spodnej, odpadovej stovky rúry, aby ti pasoval k stene tesne prisadený, moderný WC kombík so spodným vývodom.

Pre nástenné, závesné, elegantné s voľným priestorom pod WC kvôli hygiene, je nutná sekačka, prerábka v podlahe ryha pre 90° koleno, do zadného muriva zase 90° koeno a z muriva vývod zase 90° koleno 100mm z novoduru do zadného vývodu WC misy. Stolica zažije pred odchodom do kanalizácie neskutočný kolotoč, vrtenie, ako na pouti u Cigánskych atrakciách. Horšie by to bolo s prípadným čistením ak ti vletí do hajzla handra na podlahu.

Zmeraj odsadenie odpadu (ideálne na stred rúry) stačí na kraj rúry od zadného muriva a skontroluj rozmerovo tento kombík s plochou nádržou so spodným vývodom:
https://www.siko.sk/wc-kombi-komplet-sat-brevis-vratane-dosky-softclose-vario-odpad-satbre030rrexvp/p/SATBRE030RREXVP

https://lnk.sk/heu0

Iba nasadiť rozmerovo vhodné koleno a predlženie do podlahy.

Pevné ukotvenie k podlahe WC kompletu stačí, ak nanesieš na odmastený povrch obkresleného obrysu WC na podlahe transparentné silikónové lepidlo vo výtlačnej tube (pre pištoľ), nacapíš finálne na podlahu WC. Nemusíš vŕtať, hmoždínkovať do podlahy, adhézne sily vytvrdnutého silikónu udržia heblanie sa na mise aj 130kg človeka.
https://vsetkoprestrechu.sk/produkt/stresne-doplnky/stresna-chemia/parafix-klampiarsky-tmel/

Môžeš detto jemne oblepiť silikonom odpadové potrube v mieste spoja v prípade, ak presne nesedí, nech nemáš doma smrady z kanalizácie. Niekedy tesniaca guma nestačí, padá, zosúva sa z výlisku na potrubí, nedá sa ani po namazaní nasadiť apod.

Mal by sa tento WC kombík vmestiť, lebo v starších tehlových chalupách, bytových domoch, sa riešili docela priestorné komnaty na WC.

Osobne som takto prerábal WC v Starom meste BA I z roku výstavby 1912, ako bonus s pridaným drobným pisoárom a bidetom v spoločnom priestore WC. Hold boli to zlaté časy v kvalitnej, murovanej výstavbe (pre investora Dr.Charváta, stavitelia bratří Hromadové z Písku, ČR).

Pokud se ti záchod ucpe tak budeš hned vědět kde je ucpaný. Pokud opravdu budeš dávat ekcentrickou tak místo šroubů na přichycení WC použij vruty, které mají na druhém konci metrický závit. Při demontáži budeš jenom uvolňovat matky. Pod matky dej podložky s gumou, které se používají při montáži střešních plechů a rozumně utahuj. Kdysi jsem dobře namontoval mísu až na několikátý pokus, blbě jsem si odměřil střed a sázel to o 2cm vedle.