Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie na vanu - teče

Zdar,

všimnul jsem si ve vaně - mám tam baterii se závitem na přidělání sprchy, že jak je páka, kterou si pouštím vodu, tak pod tou pákou mi vytéká malý čůrek vody. Normálně je páka vypnutá - dole, voda neteče, ale hned pod tou pákou v místě kde s ní točím, to teče.

Co s tím?

Je potřeba baterii vyměnit za novou nebo stačí tu baterii rozdělat a vyměnit kartuši?

K oboum věcem mám dotaz, jak poznám co mam doma. Respektive kartuši bych vymontoval a došel si do instalatérských potřeb koupit tu samou, ale baterie se snad dělají různé typy, takže bych potřeboval vědět, co vlastně mám koupit.

Předem dik.

Rozebral jsem to, vycistil, slozil, netece. :-)

Stejne sem hodim fotky a poprosil bych vas, kdyz na to kouknete, nestalo by za to tu baterii stejne koupit novou? Ono teda aspon to nespecha a nemusel bych hned, ale vyhledove bych to vymenil za novou a otazka je jakou teda cenove prijatelnou, kvalitni a aby to bylo jednoduche, takze pokud mozno podobny typ. Roztec sroubu je 150mm.

Predem dik.

Nabídka je velmi široká i v běžných místních prodejnách s vodo-topo materiálem. U nás třeba Triker. Ale podle mé zkušenosti jsou i ty levnější docela dobré a bez problémů se k nim dají sehnat, pokud je potřeba, ND. Osobně bych volil samostatně baterii a samostatně sprchový set. Občas, pokud jde o cenu, se dají koupit dobré a levné baterie i se sprchovým setem v Lídlu.

https://www.siko.cz/vanova-baterie-novaservis-titania-iris-bez-sprchoveho-setu-150-mm-chrom-92020-1-0/p/920201.0?utm_source=biano.cz&utm_medium=cpc&utm_content=104171847&utm_campaign=biano%2Bvanove-baterie&utm_term=11ec7e0d-4915-562c-91a4-caf105c03d20

https://www.wellmall.cz/Koupelny/sprchy-a-prislusenstvi/sprchove-sestavy/15993-piani-sprchova-souprava---posuvny-drzak

Ještě jednou díky všem za rady.

Speciální dík hostovi.

Vyčištění zabralo jen na chvíli a zase to začalo téct. Teď už jsem neváhal, hlavně mám teď o něco víc času, takže jsem objednal doporučovanou baterii od Sagittarius, namontoval a paráda, funguje to a i to vypadá poměrně kvalitně, snad to bude držák. :-)