Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prestavba obývačky na domáce kino

Zdravím, snažím sa už nejaký čas vymyslieť ako dokončiť prestavbu priestoru obývačky na domáce kino. TV 65" OLED a reproduktory na stojanoch už mám rozmiestnené a teda je hotovo. Problém je že miestnosť nie je dostatočne zatemnená a klasické žalúzie za bežného dňa nestačia. To by nebol problém a film si môžem pustiť po zotmení ale občas je čas pozrieť si film v priebehu dňa a OLED na takéto podmienky nie je stavaný hlavne ak sa jedná o súčasné filmy ktoré sú dosť tmavé aj v HDR. Vonkajšie rolety neprichádzajú do úvahy, jedná sa o byt. Rozmýšľam nad roletami priamo za oknom kde budú po stranách lišty p-959080 je tam problém že nebudem mohol regulovať svetlo. Uvažujem aj nad niečím iným, niečo improvizované čo by som nasadil na okno len keď bude potrebné. Muselo by to byť rýchle a jednoduché na inštaláciu. Dostal som nápad na uchytenie pomocou magnetov a použila by sa nepriehľadná podložka alebo látka presne na mieru okna. Na druhú stranu zase nechcem z obývačky planetárium alebo ešte horšie apokalyptický bunker s masívnym kovovým pancierom na okne :D

Ak niekto riešil niečo podobné tak vopred ďakujem za TIP ako sa dá ideálne zatemniť miestnosť pre domáce kino.

Doma jsme nikdy tak husté neměli (naopak poslední roky máme závěsy řídké, ani když jsme měli husté, tak ne neprůstřelné), nevím jak dávno je tomu, co jsem se za sluníčka snažil dívat na televizi, odraz okna v dřívější vypouklé obrazovce byl opravdu rušivý, s příchodem plochých obrazovek to možná bylo lepší, ale už vlastně nevim. Pamatuju si ale ze školy "těžké dyftýnové závěsy" ty nepustily nic (to slovní spojení mi uvízlo v paměti, jako několik dalších). A obšas se tam promítaly diapozitivy nebo filmy a stačilo to, ale to asi nebyly nijak náročné. Propustnost té textilie asi nebude problém, problém bude, že to neni nalepené na okně a oko když se adaptuje na tmu je na každý průsak dost citlivé, takže to bude muset být ode zdi ke zdi a od podlahy ke stropu, prostě žádná škvíra pro světlo (a zvlášť u toho stropu se mi to zdá neřešitelné).
Ještě je otázka, jak je to s nosností té konzole, tyhle husté látky bývají taky dost těžké.