Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlačítkový panel Urmet

Máme na domě tlačítkový zvonkový panel Urmet, typu URMET 925/206 p1617
Poraďte nějaky grif jak změnit popisek u tlačítka, vydloubávání plastové průhledné krytky popisku zvenku se mi nedaří, a nechci aby krytka praskla.

Jaký je správný způsob změny popisku zvonku?

Včetně instalační krabice pod omítku.

Panely jsou tvořeny poměrně silnou čelní deskou z eloxovaného hliníku, zakončenou na horní a dolní straně plastovými lištami.

Jak to drží na té krabici?
Neleze se tam z vnitřní strany?
Co je pod oněmi plastovými lištami?

Musí se to dělat zevnitř, nedlabat z venku, to se poškodí. Nahoře a dole, u některých typů ve všech čtyřech rozích, jsou pod krytkou šrouby, ty musí ven. Pak se to otevře (bacha, aby to po vyjmutí šroubů neupadlo) a zevnitř utž uvidíš, jmenovky jsou zasunuty pod takovým plastovým krytem, ten se vyndá a vymění jmenovka.

U nás už se podařilo nějakým vandalům to sklo rozbít, takže úplný antivandal (se započítáním "šikovných českých vandalů") to asi nebude. Jsem zvědavý, jak dlouho bude rozbité, ale třeba při jeho výměně vytisknou novou plachtu se všemi změnami.

Máme sice jiné tablo, ale také se popisky (celá plachta pro všechny zvonky) mění zevnitř. Prvních pár změn se tak dělalo, ale teď už se to normálně dělá tak, že když se někdo změní, tak to tam prostě nalepí navrch. Nevím proč, je to dost nevzhledné, ale dělá se to tak.