Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení motoru

Dobrý den, chtěl bych poradit. Mám dva úplně stejné 12V motory,a chci je dát na jednu hřídel,a tápu jeslí je zapojit sériově nebo paralelně?

Pokud jde o opravdu shodné, se shodnými parametry, tak by v obou případech problém být neměl. Při zapojení paralelním možné ověřit shodné zatížení změřením odebíraných proudů. Při seriovém pak shodné zatížení zkontrolovat nejspíš kontrolou případného oteplení.

Sériovým zapojením dosiahneš rovnaký prúd v oboch motoroch, teda aj rovnaké tepelné zaťaženie oboch motorov. Pri paralelnom zapojení sa to môže líšiť, aj keď to nebude nejak veľa. Závisí to od rozdielov v magnetizácii statora. Samozrejme to platí naozaj len pri motoroch na spoločnom hriadeli.