Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Robovysavač Xiaomi S5 MAX se stává kvůli aktualizacím nepoužitelným

Ahoj, koupili jsme před rokem robota Xiaomi S5 MAX a vše bylo ok, byli jsme docela nadšení.
Postupně jsme však udělali tu chybu, že jsme ho pouštěli k aktualizacím SW v domění, že bude ještě chytřejší.
Nejprve snad i ano, ovšem několik posledních aktualizací jej učinilo čím dál senilnějším a v současném stavu jeho "chytrého" SW již nejsem schopen obyčejný panelákový byt naeditovat tak, aby to bylo použitelné. Nadefinuje si místnosti tak, že třeba WC a Koupelna je i s chodbou jedna (když jsem chtěl oddělit jen koupelnu oddělí ji i s WC a ty pak nedokáže rozdělit píše i když mám rozdělovač mezi oběma místnostmi na zvětšené mapě, tedy dost přesně, "failed"). Podobně mi to udělal s obývákem a komorou. Navíc když ho pošlu uklízet tu dvojmístnost Koupelna WC tak udělá koupelnu a pak se snaží na WC dostat skrz stěnu a ne přes chodbu, kde je normálně otevřeno a už se na WC nedostane. Tohle na začátku nebylo, vše fungovalo jak rozdělování místností, tak trefování se do nich. Je to hrůza, už abych ho všude nosil ručně. Zkoušel jsem to vše smazat a udělat znovu, ale problém se opakuje. Lze se nějak vrátit k dřívejší verzi SW? Nebo ten křáp mám reklamovat? Takhle je mi to na nic. Čapek by se v hrobě obracel, kdyby ho viděl jezdit.

Copak vysavač,
Nedávno jsem se díval v televizi na zprávy, prý na nějakou vedlejší trať koupili z Německa starší vlaky, po Novém roce většina přestala fungovat. Prý tam byl starý SW a je nutná aktualizace. Tak zase vzali za vděk těmihle.
[450px-Vlak_v_Ostrav%C4%9B.jpg]
Napadá mne, co by se stalo, kdyby ten německý vlak jel někam přes novoroční půlnoc, jestli by dojel aspoň do nejbližší stanice nebo zastavil někde v polích.
A co by se stalo, kdyby byl starý SW v nějakém dopravním letadle.
:-?:beer:

Já mám Roombu a plná spokojenost - žádné aktualizace, žádné složité rozkreslování místností, prostě ji kdekoli vypustím a ona vyčistí vše co se dá, poradí si i se současným šoupáním nábytku, otvíráním/zavíráním dveří, procházením okolo ...
https://www.abclinuxu.cz/blog/gilhadoviny/2010/10/roomba-vitejte-ve-sci-fi (plus dlouhá diskuze)
Jo, je mu už nějakých 12 let a furt jezdí a pracuje stejně. Za mě ideál.