Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ionic Care - jak funguje

Ahoj. Určitě znáte čističku vzduchu Ionic Care.
Chtěl bych se zeptat dokázal by mi někdo popsat jak se dá vyrobit funkční model na pokusy v principu elektrostatiky?
Chci tyč nerezovou co bude elektrostaticky nabitá a bude tak přitahovat prach. Stačí tyč co bude v ní bude procházet stejnosměrný proud?(baterie či jiný zdroj) nebo musím mít tyč co ovinu drátem kterým bude procházet proud a magnetizovat tak tyč? Nebo jinak? Děkuji

Na YT najdeš několik videí včetně takových kde je Ionic Care rozebrán, třeba tady: watch - zde je ovšem pravděpodobně nějaký starší typ používající jako zdroj VN generátor obdobný jako VN transformátor používaný v CRT televizorech. Dnes už je technika o něco dál a tak si na Aliexpressu můžeš vybrat ze spousty generátorů VN včetně těch jaké jsou používány v ionizátorech a čističkách vzduchu wholesale. Vyber si takový, který ti bude vyhovovat a můžeš si dosytosti vyhrát :-)