Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypíná mi kolébková pila

Dobrý den, může mi někdo poradit, jestli je v pořádku, že u úplně nové kolebkove pily pracuji asi 3 minuty(řežu suché a tenké dřevo) a pak se pila sama vypne a zase můžu pracovat tak za 6 minut. Myslela jsem, že u pily za 18zisic udělám víc práce, tady stále stojím a čekám. Pila Scheppach 720 400V a je tam údaj o motoru S6. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Asi to je v pořádku, máte to i v návodu na str.28, jde o ochranu proti přehřátí vinutí.

Elektromotor je určen pro provozní režim S 6 - 40 %.
S6 = střídání přerušení provozu a zatížení
40% = vztahuje se na 10 min. 4min. zatížení; 6min. přestávka provozu
Jestliže dojde k přehřátí motoru, tento se automaticky vypne, protože ve vinutí motoru je zabudován
tepelný spínač vinutí. Po vychladnutí (různý časový interval) je možné motor opět zapnout.

https://www.euronics.cz/download/1418450
Taky by ještě mohla zlobit el.brzda, jestli to při vypnutí zastaví kotouč rychleji, tak by mohla nějak přibržďovat.

Brzda zbrzdí motor hřídele pily během 10 sekund. Elektrická brzda bude přerušena po maximálně
14 sekundách. V případě, že brzdění trvá déle než 10 sekund, stroj nesmí být dále používán, protože brzda je vadná.

40% využití je počítaný u maximální velikosti polen.
Něco je špatně.

Tipnul bych si: špatně seřízená elektro brzda.

Sežeň elektrikáře ať ti zapne jen brzdu bez motoru a pak by se měl motor točit zcela volně.

A jak se píše nahoře: brza seřízená na max - aby dlouho brzdila a je možné, že přibržďuje.