Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se stmívat tento LED reflektor ?

Zdravím, v bazénu mám dva reflektory LED HTPAR56B-P-T, jediné co jsem se dočetl je, že jsou na 12 V stř. každý cca 21 W.
Při večerním koupání ( ne NYNÍ - zkušenost stará 4 měsíce ! ) je toho světla příliš a sousedi brblají, že jsou jak u lunaparku.
Šlo by svit těchto reflektorů nějak regulovat ( stmívat ) - nejlépe v rozvaděči kde je i jejich trafo ?
Předem děkuji za radu nebo nasměrování.

Myslel jsem, že máte jen svítidlo s led modulem + napáječ, ale teď vidím, že je tam i elektronika k ovládání barev a to bude asi problém. Všeobecně se led moduly neregulují napětím, ale proudem, tzn. musíte mít regulovatelný driver. Domnívám se, že v té elektronice bude i něco jako proudový zdroj 12/12V a to regulovat nepůjde.

Dekuji za rychlou reakci.
Takže jestli dobře rozumím pokud do světel budu pouštět
dejme tomu 10,5 V tak se tím sníží výkon. A toto podpětí
modulům v LED světlech nevadí ?
Klasické žárovce by to životnost asi i prodloužilo ale elektronika v LED bude mít stejný názor ?

Zrejme žltí nerobia LED "dimmable", ak znížiš napätie na 10V tak sa nadobro vypnú. Skús nejakým vhodným otočným, drátovým 4W rezistorom znižovať napätie čo to spraví.

Mať až tak háklivého suseda, ktorému vadí osvetlená hladina vody spodným zdrojom je velice mrzuté, nepoviem, ak by si osvietil v noci záhradný skleník pri chove brojlerovej hydiny alebo pri pestovaní šišiek kanabisu na mňamky voňavé bongo.

pučit si přepínatelný zdroj více napětí toho výkonu a vyzkoušet.
ledka svítí na proud, va křivka je silně nelineární, bývají tam nějaké vyrovnávací odpory. ledka na střídavý proud jen obsahuje navíc usměrňovač.
2x 20w ledkový reflektor: věřím že je dost nepříjemné, jestli jim to částečně svítí do oken. že normální je spíš více menších světel, vypadalo by to i pro vás mnohem líp než fotbalový stadión s lízátky.

Ještě jednou děkuji za vsechny odpovědi. Světlo je jen bílé ale i tak to asi bude nad mé sily.
Zkusim se vydat na problém z jiné strany. Buď přestanu filtrovat a skrz zeleny brčál bude zářit méně, nebo se podívám po nějaké samolepici, podvodni fólii s podobným efektem.
Bohužel toto jsem při pořizování bazénu podcenil. Svítí to
opravdu hodně ale příště budu moudřejší.
Děkuji za Vas čas a rady