Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na zalehlý termostatický ventil?

Radiátor málo topí. Zjistil jsem zalehlou osičku termo ventilu, vyčníva cca 1mm a nelze ji uchopi kleštěmi a rozhýbat. Zkoušel jsem povoli o 1 otáčku šestihraný šroub okolo osičky a poklepem na tělo ventilu osku uvolnit bez úspěchu. Existuje způsob nápravy aniž by bylo nutné ventil demontovat a vypouštět systém?

Tahat kleštěmi nepomůže, je to jen volně pohyblivá tyčka, tlačící na ventil. Pomůže jediné. Ventil vyšroubovat, vzít do dílny a tam rozhýbat a namazat ve svěráku. Provizorně může pomoci pokusit se nastříkat dovnitř petrolej, WDčko nebo něco podobného a bouchat kladívkem na tu tyčku. Ne do stran, ale jako bys jí chtěl dovnitř zatlouci. Při troše trpělivosti začne vylejzat každým úderem malinko víc a víc. Ale toto je jen krátkodobé řešení.