Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co mám zadat do samoodečtu elektřiny?

Ahoj, chci si v čez online provést samoodečet elektřiny - na chodbě paneláku v Praze jsem otevřel skříňku s elektroměry, zobrazuje to u mého 3 stavy. Jeden samé nuly, další v řádu tisíců a třetí několik stovek. Pod nimi pak je 1.8.4, 1.8.1 a 1.8.2 (v pořadí jak jsem uváděl). Jinak nevidím rozdíly. V ČEZ online to po mě chce jen hodnotu pro vysoký tarif. Ale nevím, která z těch dvou to je a zda snad nemám dvoutarif, když tam jsou ty hodnoty dvě? Vyzná se někdo a poradí? Najít smlouvy a faktury, které by možná napověděly víc bohužel by bylo časově náročné. Děkuji moc předem.

Je to napsané přímo na elektroměru u většiny typů. Například 1F-2T, 3F-2T, 1.8.2. VT, 1.8.3 NT atd. Jinak my nevíme, co vy platíte, jestli 2 tarify nebo jeden. Podle Online vyúčtování to vypadá na jeden, tedy VT. Podle určení místa panelák tedy nejspíš budete mít elektroměr 1F-1T, tj. jednofázový jednotarifní

Vieš svoje číslo odberného miesta? Každý dodávateľ energií má web stránky a tam by mohol mať aj klientske centrum, kde si vytvoríš účet, zadáš len ČOM, svoje údaje (ktoré požadujú) a potom si tam zistíš nielen svoje odbery, platby, ale aj dokonca i to, akú tarifu máš v zmluve. A podľa toho potom už určíš i to, ktoré údaje máš odoslať.
Teda dúfam, že v Čechách to funguje - na Slovensku to funguje, ja už tretí rok takto odosielam údaje - cez mobilnú aplikáciu. A navyše - je možné pridať i foto elektromeru, takže si to vedia overiť. Takže odosielam len tri údaje - ČOM, stav a foto. O ostatné sa už nestarám.