Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtrace a čištění vody v kádi

Zdravím všechny kutily,
mám na vás dotaz. Na dvorek bych chtěl na jaře dát tuto káď. Smyslem této kádě bude schlazení se v horkých dnech. Voda tam bude z vrtané studny.
Chtěl bych se zeptat, zda si myslíte, že se nějak zabývat filtrací vody, nebo to půjde udržet jen savem. Asi bude lepší, když se káď bude zakrývat před sluncem, pokud tam nikdo nebude. Apoň se zabrání tvorbě řas.
Pokud myslíte, že je filtracena místě, jak byste to řešili? Jakou filtrací?

A ještě jedna věc, myslíte, že vydrží částečné nebo úplné zapuštění do země? Třeba vykopat díru, obbetonovat to s armaturou a nechat třeba 50 cm venku.

Díky

Sloucenina obsahujici 90% chloru by me docela zajimala. Jako HCl ma hmotnostne 97% chloru, ale jak tam pribude cokoliv jinyho nez ten vodik, tak ten obsah chloru pada jak kamen.
Jinak ja chloruju chlornanem vapenatym, to je vcelku dobra a provozne levna volba.

At tak nebo tak, filtrovat je nutny. Chemie umi brebery zabit, umi je i srazit do lepe filtrovatelnych vlocek, ale odstraneni je nutny mechanicky.

No popravdě, taky mě ten obsah chloru udivil, ale vyčetl jsem to jednou na obalu chlorových tablet do bazénu. Taky jsem se divil, čím je ten chlor donucen být v pevné formě.
Ale později ten údaj už na balení nebyl, možná to byla blbost. Jinak složení těch tablet neznám.
Chlornan vápenatý jsem měl jen jednou, asi desetilitrový kanystr přes technika pro bazény.
Ale musí se to umět dávkovat, pro laika jsou lepší ty tablety s postupným uvolňováním.
Ale teď už jsem jen bazénový teoretik :-D Měl jsem jen nadzemní bazén marimex, který asi po patnácti letech odešel do bazénového nebe a po něm zbyl jen upravený plac ve břehu s opěrnou zdí.
S bráchou hubou (tedy ústy) stavíme novej už několik let. :-)

Teď jsem rozjížděl na silvestra vířivku. Za 6 hodin ve stylu 3 kýble z brutaru/3 kýble do brutaru to bylo koupatelny... Jako vířivka se ohřeje sama, ale 2.2kW něco stojí. Nicméně pár metrů zamotaný trubky v barelu předělaným na kamna by to taky dalo, YouTube je takovejch vychytávek plnej.

Nevím jak teď, ale ještě asi 3 roky zpátky se dalo sehnat IBC za litr. Odřízneš vršek, koupíš PPR, podélně řízneš, nasadíš, navaříš/přilepíš jako rantl a má tu samou velikost v jiném tvaru za třetinu ceny. Jestli se ti nelíbí vzhled, obložíš palubkama. Já ho řízl uprostřed a udělal z něj 2 brouzdaliště - jedno pro drůbež, druhé pro děcka.

Když jsem ještě měl bazen marimex, tak jsme sehnali starší lázeňská kamna.
Proháněli jsme je jako průtokový ohřívač čerpadlem filtrace.
Je fakt, že jsme to žhavili dřevem, proloženým uhlím, bylo to jak jaderný reaktor.
Ale už nevím, za jak dlouho, ale udělali jsme si termálky, cca 32 st, někdy začátkem listopadu.
Při večerním koupání a osvícením, se nad tím vznášela mlha jak od Krakonoše.
Jelikož jsme něco slavili, tak jsme u toho taky dělali mohutnej rámus, což vylákalo jednu sousedku, která se přišla podívat, co se tam děje.
Koukala na nás jako na mimozemšťany, venku byla teplota blízká nule.
Tehdy jsme měli v plánu, že uděláme silvestrovské koupání. Ale pak, protože to bylo zamrzlé vrstvou ledu, tak jsme usoudili, že jen rozmražovat to budeme dva dny, tak jsme to nerealizovali. :-D:beer: