Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komín ke kotli + akumulační nádrž

Zdravím,
měl bych dotaz. Mám koupený tento kotel. Další rok mi ho budou připojovat. V prvé řadě musím udělat nový komín. Mám pořídit komín s ventilační šachtou nebo může být bez? Je to stará chalupa, která nijak netěsní. Komín by byl asi 180mm.

A topenář mi tam chce dát za každou cenu minimálně 500l akumulační nádobu. Vůbec nikde na to není místo. Kotel bude v takové malé koupelně, protože prostě není kam to dát.
Jak se to v praxi řeší, když na tu nádobu nenajdem místo. A to tvrdím na 99%, nenajdem.

Díky

Nevím kde je napsáno, že u tohoto kotle musí být akumulační nádrž. Vím, že to bylo požadováno u kotlů kde byla přidělována dotace. Pokud to platíš ze svého tak to musí být jedno. Pokud pozoruješ co se děje okolo tak za pár let si plamínek nezapálíš - dřevo, uhlí, LTO, mazut a plyn skončí na smetišti dějin. Pokud ti to udělá a nedá revizi a neudá tě, budeš v kotli moc topit dokud budeš mít palivo a i pokuta tě vyjde daleko levněji. Jinak pokud se jedná o chalupu, kde nebudeš stále bydlet tak je to ekonomická a energetická kravina. To přijedeš v pátek budeš topit jak mourovatej a v sobotu večer možná budeš mít v chalupě teplo.

Tak mi to topenář říkal. Žádné dotace na to nemám. Prostě potřebuji vyhodit starý OPOP H41 a dát nový kotel.
Jinak tam se bude topit na stálo, nikoli jen o víkendu.

Bude tedy lepší jednoprůduchový komín bez nebo s větrací šachtou?

Díky

Jak je to nyní s komíny nevím. Dělal jsem bezpečáka do roku 1992 a měl všechny normy ČSN v knihovně. Nyní se toho u komínů hodně změnilo tak nevím. Jinak mám doma kotel připojen na komín o průřezu 40 x 40 cm postavený před 150 lety a ten funguje.