Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do mycky pres noc natece voda

Posledni dobou se stava, ze se nam v mycce nadobi pres noc objevi voda. Pokud je zapnuta, tak se cas od casu spusti cerpadlo a vodu vypumpuje, ale pokud ji vypneme, tak se tam ta voda hromadi. Zacala to podle vseho delat po prijezdu z dovolene, kdyz byla par mesicu nepouzivana.
Nez budu shanet opravare, ptam se tady, treba mate nejaky napad :) Mivame problemy s vodnim kamenem, sporice vody na kohoutcich cistim kazdou chvili, tak si rikam, jestli to nemuze mit nejakou souvislost.
Je to vestavena Gorenje, typ z hlavy nevim, stara asi osm let.
Dik!

Odpad je patrně připojen k dřezu? Dřez odtéká normálně? Prověřil bych, resp. rovnou pročistil odpad. Voda v myčce je čistá? Mohl by také netěsnit napouštěcí ventil, to by se ale voda hromadila i v otevřené myčce a mohli byste to během dne sledovat.

Dobrý den,
mám stejný problém. Vylučovací metodou jsem zjistil, že se mi myčka plní přes přívod vody. Jak jste to nakonec vyřešil, resp. co to bylo za závadu? Já mám myčku vestavěnou, takže to bude muset opravář odpojit, vyndat, opravit a dát zase zpět.

Netrestní elektromagnetický ventil. Smítko, zrnko šutra vodného kameňa, nejaký iný binec sa zasekol, zaštorcoval v drobnej dierke ventilu.

Ono je nutnosť raz do roka vyčistiť ten plastový valček, chirurgickou pinzetou vytiahnuť celý "súdok" jemného sítka zasunutý na vtoku do napúšťacej hadice.

Kedysi boli na myčkách el. ventily v krabičke pri napúšťacom kohúte pri stene, dnes sú zabudované zo spodu priamo v myčke, ako majú z vrchu priamo v telese práčky.

Myčka sa musí prekotiť na bok na deku, aby sa sprístupnil el.ventil. Je pod spodným plechom (vaňou s čidlom proti vytopeniu) alebo mimo, podľa výrobcu.

Je to vopáčně, kedysi to bylo uvnitř a hadice byla obyčejná. Dneska je uzávěr na hadici hned u kohoutku a není v myčce. Proto ta hadice stojí 1000,-CZK. Někdy je to jen bordel ve ventilu a stačí s tím poklepat při napouštění , někdy se musí koupit nová hadice.

Tento problém se objevil s aquastopovou hadicí u Electroluxu, takže se tu dotazy objeví častěji. Uzavírací elmagnetický ventil není v myčce, ale na konci hadice. A není spolehlivý. Takže výměna hadice za cca 1000,- CZK.
Možní to má Gorenje podobně.