Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena el. zasuvky

Dobry den, menil som el.zasuvky v celom byte a jedna zasuvka ma kratky kombinovany vodic. Nie je mozne ho spravne zapojit najprv na kolik a nasledne potiahnut na nulak. Kable su vsase hlinikove cca 30r stare myslim ze stale v dobrom stave. Ta zasuvka bola celych 30r zapojena nestandardne s tym vodicom na nulak a nasledne sa taha ku koliku. Tak som to zapojil rovnako. Ako velky pruser to je? Je mi jasne ze to takto je nespravne ale ak to elektrikar zapojil pred 30r a bolo to bez problemov az do dnes tak to az taky problem nieje?

Daval som na kontakt prevazne novo odizolovany vodic ak to slo. Niekde som len posunul miesto kde bol hlinik stlaceny v mieste kde bol kontakt povodne tak ako je vidiet na fotke.
https://i.ibb.co/pZrbN6h/IMG-20211206-073628453.jpg
https://i.ibb.co/16w5Vb3/IMG-20211204-092950710-HDR.jpg
V tom mieste nie je vodic zalomeny len stlaceny ale aj tak nie som si isty ci je to dostatocne dobry vodic. Je to vpohode alebo tam moze nastat pri vacsom odbere v tom mieste problem?

Vopred vdaka za rady :-)

Na tej fotke je konkretne zasuvka u ktorej je problem len ten mierne ztlaceny hlinik v pravo hore kde som doplnil aj detail toho miesta.

Ta zasuvka kde je kratky kabel nemam foto... Mna len zaujomalo ako velky problem to je. Ak by bolo nutne tak existuje moznost tam nadpojit kabel.

Na funkčnost to nemá vliv. Jde pouze o to, když se ti ten spoj "vyhřeje" (hliník je na to náchylný), případně upálí, tak na zdířce - nikoliv na kolíku. V tom případě ti zásuvka začne dělat problémy, ale ochranný kolík zůstane připojen. Nestane se, že ti bude zásuvka fungovat bez ochranného kolíku. Proto se první připojuje kolík.Pokud budou spoje stále dobře dotažené (jak píše Kyncl), tak to ničemu nevadí.

Otázkou je, jak na tom pak budou ostatní zásuvky. Tam by se pak mohla dostat fáze na kolík. Ale to, že by se přeřušil zrovna tento spoj kolík-nulák mi přijde dost nepravděpodobné (neni nijak mechanicky namáhaný a elektricky je dimenzovaný dobře), to spíš upadne celý PEN a tam je jedno, jestli šel nejdřív na kolík nebo na nulák.