Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň vnitřní příčky v novostavbě

Dobrý den,

obracím se na vás pro radu. Už 4 roky bydlíme v novostavbě, již v loni jsme si všimli, že v rohu obýváku (roh směrem do středu domu) se objedvila vlhkost. Nebylo to ale nic hrozného a tak jsme si mysleli, že možná malá dcera tam vylila trochu vody a ta se vsákla do stěny, protože je to zrovna roh schovaný za neustále otevřenými interiérovými dveřmi, tak jsme to blíže nepozorovali a v létě při malování, byla stěna již suchá.
Letos v zimě se vlhkost vrátila a s ní novinka a to plíseň. Podlahové lišty se vlivem vlhkosti samy odlouply od stěny a tak jsme si všimli, že v rohu je v lité poodlaze díra, zhruba 20 cm hluboká, než narazíme na nějaký podklad.
Poradíte prosím někdo, co s tím? Může se vlkost objevovat právě díky nekvalitně vylité podlaze?

jak jsem psala, je to vnitrní zeď, přesně ve středu domu, ze střechy to nebude, půda je naprosto suchá
napadlo nás už, že nám může proplývat podlahové vatápění, ale zase to nejde až ke stěně a kříve by se to tedy asi spíš projevilo zvlněním plovoučky v místě úniku a nebo špatně provedená izolace základové desky, obě varianty jsou ale natolik závažné, že by jsme se nevyhnuly rozsáhlému stavebnímu zásahu, proto doufám, že tu třeba někdo přijde s nějaku teorií, která nás nenapadla, než začneme rozbíjet podlahu a podávat u stavební firmy reklamaci

každopádně velice děkuji, že jste si našel čas na odpověď

Je to domek a je tam vše, co jste vyjmenoval - podlahové topení (ale to nejde až ke stěnám, tak nějak jsme ho prozatím vyloučili, protože si myslíme, že by se prvně vzedmula podlaha v místě úniku vody), vede tudy odpad z koupelny a mám za to, že i trubky s vodou z kachlových kamen do bojleru.

Ach jo, to budou svátky :.(

Musíš problém odhaliť, vysekať, obsekať opatrne v inkriminovanom mieste.

Alebo postupne na čas odpájať prípoje, rozvody, kúrenie, odpad a sledovať, kde je pes zakopaný, kedy sa zlepší stav s priesakmi vody. Lenže to sa v permanentne obývanej nehnuteľnosti nedá riešiť.

Zrovna minulý týden jsme řešili podobný problém. V bytě v přízemí se objevil mokrý flek na stropě. Já bydlím v bytě nad ním, marně jsme hledali, co kde teče, bylo to v místě, kde žádné trubky nejsou. Nakonec se zjistilo, že praskla teplá voda v garáži v suterénu a v přízemí se sráží na stropě pára. Překvapilo to mnoho odborníků.

Tipuju to na malý únik z podlahového topení. To, že nejde až ke stěně nic neznamená, po izolaci pod trubkami si voda zateče kamkoli. Celé pátrání bych začal zkouškou těsnosti jednotlivých okruhů.

Komplet vsetky okruhy v dome natlakujte, pripojte na ne manometre, pouzatvarajte a sledujte. V idealnom pripade nedojde k poklesom tlaku, resp sa ustali na nejakej hodnote po vychladnuti okruhov. Urcite ale nesmie klesat postupne az k nule. Tymto by som zacal.

Zdravím,podle mého názoru je problém ve stěně v levé části od rohu na fotu.Prosakuje to kousek nad zemí,proto v tom místě je navzlínaná mapa výše než na další stěně.Pokud by to bylo dole,tak by mapy byly téměř ve stejné výši.Zde je mapa nejvýše,tudíž by to mělo být v těchto místech ,ale výše nad zemí,co steče dolů vzlíná již do rovnoměrné výšky okolní stěny.:-)