Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava střechy skleníku (polykarbonát)?

V rámci širší rodiny nastal problém.

Na zahradě stojí skleník, má tak deset let. Materiál je zřejmě polykarbonát; sklo to není tutově.
Počasím, časem a asi i (ne)kvalitou materiálu došlo k tomu, že střecha skleníku je v havarijním stavu; tři pláty jsou silně poškozený, děravý nebo propadlý.

Rozměry, materiál a výrobce/prodejce vůbec neznám, mám jen tyto info + foto.

Otázka: Dá se koupit náhradní díl, několik těch plátů a vyměnit? Nebo bude nutný střechu sundat a nasadit novou?

Díky všem za pomoc.

Další info a dotaz.

Info: výdrž střechy skleníku nebyla deset let (jak jsem mylně uvedl), ale cca pět let (přesně to nevím).
Dotaz: čím odstranit lepidlo/tmel, co drželo původní díly polykarbonátu v hliníkových profilech? Je na to něco speciálního? Nebo i jen něco obecnýho? Zkušenosti nemám.

Díky všem za rady a připomínky.

Koupili jsme nový pláty přesně na míru a v dubnu jsme část střechy skleníku vyměnili. Nebylo to úplně jednoduchý, hlavně očištění lišt po starých plátech a nasunutí těch nových. Ale dílo se podařilo.

Dodrželi jsme i správnou orientaci desek, tj. stranou s UV povrchem směrem ven ke slunci.

Uběhly asi tři měsíce a střecha skleníku je OK, takže zatím spokojenost.