Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena istica

Z té Tvé první fotky je vidět, že je to vše "navěšené" na jednu fázi. Zřejmě tedy 1 fázový odběr. Pokud na to ještě přidáš pračku, může se stát, že bude vypadávat hlavní jistič před elektroměrem. Pokud by to byl 16 A (podle stavu instalace by se mohlo i předpokládat) tak si budeš muset hlídat současné zapojení výkonnějších spotřebičů v době praní, případně, pokud bude možné, zajistit zvýšení jističe před elektroměrem na 25 A.
Co se táká těch jističů.
Pokud by jsi tedy chtěl zachovat původní skříň a stávající vodiče, pak bych je tedy všechny vyhodil, osadil DIN lištu a na ni tři nové jističe s hodnotami původních a zhruba do míst původních. Do nich pak upravil a vložil ty pomocné "sběrničky" s vodiči (moc s tím nemanipulovat). No a za ně přidat jističochránič 10A/ 30mA (případně jistič a chránič) a z něj pak zapojit nový kabel CYKY 3J x 2,5 pro tu pračku. A pokud nejsi elektrikář, doporučil bych Ti, nechat si toto vše provést osobou s předepsanou kvalifikací.
A tu zásuvku pro pračku v koupelně a i umístění té pračky, provést s ohledem na zóny pro umisťování el. zařízení v koupelnách.
Viz ČSN 33 2000-7-71 ed.2. a informativně odkaz
https://elektro.tzb-info.cz/domovni-elektroinstalace/6713-elektricke-instalace-v-koupelnach-a-kuchynich-bytovych-i-nebytovych-prostorach

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny