Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Osobně bych dal otvory směrem dolů kvůli zanášení ,mám ještě H41,ale tam je to jinak řešené.
Někdy se stačí podívat do manuálu.
Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobrý přívod sekundárního vzduchu? Ten sekundární vzduch ani k ohništi nejde ne? Asi jde rovnou do komína?
Většina kamen má tři přívody spalovacího vzduchu, které můžeme rozdělit na primární, sekundární a terciální. Každý má jinou funkci a každý je třeba používat jinak.
Primární vzduch slouží k zatápění, proto je umístěn dole u popelníku. Už naše babičky si u kachlových kamen otevíraly spodní dvířka, aby se oheň lépe rozhořel. Moderní krbovky fungují v podstatě stejně, základem je dostat vzduch pod dřevo přes rošt.
Sekundárním vzduchem se kamna regulují ve chvíli, kdy se oheň již plně rozhořel a je vidět, jak spaliny odcházejí komínem pryč. Najdeme ho o něco výš, přibližně v úrovni plamenů.
Terciální vzduch nebývá regulovatelný. Jeho úkolem je zvýšit efektivitu spalování. Z hořícího paliva se totiž uvolňují plynné látky, které jsou ale stále ještě hořlavé a mohou vyrobit teplo. Do prostoru ohniště se speciálními kanálky přivádí vzduch. Než vzduch do ohniště dojde, ohřeje se, a tím se postará o lepší vzplanutí plynných složek.....zkus prostudovat ..https://www.imaterialy.cz/rubriky/tzb/dochazi-k-ohrevu-spalovaciho-vzduchu-v-meziprostoru-kominoveho-systemu-myty-a-skutecnost_42505.html
Hnidopišská poznámka - správně je terciáRní.
Sekundární vzduch je velmi důležitý pro dokonalé spalování v topeništích. Sekundární vzduch se obvykle předehřívá ve vnějším plášti a do samotného topeniště proudí přes regulátor nebo trysky v horní části topeniště.
Hořením paliva, podporovaného primárním vzduchem vznikají plyny, které stoupají do horní části topeniště. Tam je přiveden sekundární vzduch a dojde tam k "sekundárnímu spalování", při kterém tyto plyny dokonale shoří.
Mnoho lidí se domnívá, že v kamnech hoří přímo to dřevo, to ale není ůplná pravda, dřevo přímo nehoří - hoří plyny vzniklé zahřátím dřeva. A ty plyny k hoření potřebují vzduch.
Jednoduše si to ověříte jednoduchým pokusem. Zatopte v kamnech, při zavřeném sekundárním vzduchu se podívejte na komín - půjde z něj dým /kouř/ a to jsou ty nespálené plyny vzniklé v dřevu. Kouřovod -roury jsou černé. Otevřete sekundární vzduch, plyny dokonaleji shoří, zvýší se účinnost topení a dým zmizí. Kouřovod -roury rozžhavené.
Díky.