Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem barva zemního plynu

zdravím - co značí změna barvy zemního plynu při vaření na sporáku ? Normálně je barva plamene modrá, v poslední době zejména v ranních (dopoledních) hodinách sytě žlutá. Jedná se snad o změnu výhřevnosti ? díky fz

Pokud bude třeba ráno plamen žlutý, tak zkus otevřít okno. Pokud po chvíli plamen zmodrá, je po noci v bytě vydýchaný vzduch a málo kyslíku. --- Možný důsledek dnešního až fanatického zateplování, plastových těsných oken a utěsňování kdejaké škvíry.
Pokud se nic neprojeví, může být příčina v něčem jiném (viz nade mnou), ale to se v průběhu dne samo nemění. Vliv na barvu má třeba kouření v bytě, nebo jiná přítomnost nějakých látek ve vzduchu, třeba i větší koncentrace nějakých osvěžovačů, nebo odpařovacích insekticidů, ale to je malá pravděpodobnost.