Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím natřít palubky v chodbě

Dobrý den,

na chalupě v chodbě budeme dělat palubkové obložení a přemýšlíme čím palubky natřít. Jen dodávám, že v zimě je chalupa v pracovní dny nevytápěná.

1) Jako napuštědlo bych použil Dřevosan, který mám doma.

2) Pokud bychom se rozhodli jen pro bezbarvý nátěr, tak jaký je rozdíl např. mezi lazurou Luxol bezbarvý a bezbarvým lakem Lazurol? Jde mi hlavně o to, jestli je to v podstatě to samé, jen se liší názvosloví - lazura/lak.

3) Pokud bychom se rozhodli pro nějaký odstín, tak bude asi nejlepší tenkovrstvá lazura? Ta sama o sobě ale asi není lesklá a pokud bychom chtěli lesklý/otíratelný povrch jako např. zde, tak jak toho docílit? Děkuji

K tomu lakování, chalupa je vytápěná nárazově, tzn. že je tam velké kolísání vzdušné vlhkosti. Dřevo tou změnou vlhkosti bude pracovat, minimálně, ale bude. Pokud budou palubky úzké, tak se to moc neprojeví, ale při širších už to praskat bude.
A na rozdíl mezi lazurou a lakem dá odpověď strejda Google za pár vteřin,není to to samé.