Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jehlové pilníky

Ahoj, přemýšlím nad koupí jehlových pilníku. Chtěl bych něco kvalitnějšího, ale zatím mám zkušenosti pouze s AJAX (mám jich jen pár ale jinak oblíbená značka, jsem z vysočiny) a chtěl bych zkusit něco jiného. Libí se mi sada od Vallorbe:
https://cz.rs-online.com/web/p/pilniky/2859315/?cm_mmc=CZ-PLA-DS3A-_-google-_-CSS_CZ_CZ_Ru%C4%8Dn%C3%AD_n%C3%A1%C5%99ad%C3%AD_Whoop-_-(CZ:Whoop!)+Piln%C3%ADky-_-2859315&matchtype=&pla-296617923820&gclid=Cj0KCQiAkNiMBhCxARIsAIDDKNXJ0f8h9jEwh-OAjJy5fQNgdkihi7vd212I-sUHgmjvPp2pe8sAeLYaAo5hEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

ale narazil jsem i na sadu DIAMANTOVÝCH pilníků v krásném pouzdře:
https://www.boukal.cz/sada-diamantovych-jehlovych-pilniku-pferd-df-4205-d-126/11089/produkt?gclid=Cj0KCQiAkNiMBhCxARIsAIDDKNWMgXjMhHZz4fAdKyhtAzbNHx2xqzl_vrGgm6oL_LrDBK8i0oudeXoaAmO3EALw_wcB

chtěl bych se vás proto zeptat, jestli někdo má zkušenosti s pilníky Vallorbe a s drahými (předpokládám kvalitními) diamantovými pilníky. Mám zkušenosti jen s těmi čínskými a z těch mi po chvíli odpadal ten brousící povlak. Použití je převážně 95% nerez 5% ocel s různými povrchovkami (arcor, černěná atd...)

Děkuji za odpovědi :)

Předmět Autor Datum
Zkušenosti nemám, jelikož se snažím vše brousit bruskou. Ještě existuje firma z Ameriky EZE-LAP, kte…
nerady 18.11.2021 20:40
nerady
Pferd je stará německá firma (tj. žádná Čína), takže i když je prodává pochybný překupník Boukal, bu…
umfa 19.11.2021 00:11
umfa
Děkuji za komentář, asi zvolím Vallorbe
Dobyvatel 19.11.2021 18:27
Dobyvatel
Já teda co mám zkušenosti, mám buď zděděné AJAX (já to spíš čtu jako CAJAX, ale nevím jestli to C je…
ml1 24.11.2021 13:49
ml1
Je to AJAX. To "C" je znak firmy - podkova. https://www.ajaxpilniky.cz
host 24.11.2021 17:25
host
Sadu jehlových pilníků Ajax jsem před nedávnem koupil u nás v domácích potřebách - Made in Czechoslo… poslední
czcharlie 24.11.2021 20:50
czcharlie

Pferd je stará německá firma (tj. žádná Čína), takže i když je prodává pochybný překupník Boukal, budou kvalitní. Samozřejmě diamantový pilník se nemůže použít na kdejaký blátokov, to nanejvýš zničí. Kalená ocel, sklo, keramika, to je ok. Pozor, nerez patří mezi blátokovy (s výjimkou kalitelných (nožířských) a pružinových nerezivějících ocelí).

Vallorbe, to je Rolls Royce mezi pilníky (však i ta cena odpovídá), tam se taky nemůžete splést. Jejich zlatnické pilníky jsou vyhlášené, ostatní typy jsou také nejvyšší kvalita.

Od obou výrobců pár kousků mám už celá léta a trvalá spokojenost.

Já teda co mám zkušenosti, mám buď zděděné AJAX (já to spíš čtu jako CAJAX, ale nevím jestli to C je písmeno nebo ozdoba) a potom se současnými normálně z železářství. A zatímco ty historické stále pilují, tak u těch současných mám takový pocit, že moc nevydrží (ovšem ta cena zdaleka nedosahuje toho, co v tom odkazu, mám pocit, že naposledy jsem kupoval kus za 20 korun (pár let už to bude) a celá sada by byla za něco přes stovku). Nevím, co jsou ty současné zač, když koukám na stránky našeho železářství, mají tam akorát ex-nářadí (EXTOOL), ale spíš myslím, že to byly jiné. (Značku EXTOOL mám v mysli zařazenou někam mezi EMOS, HAMA, LUX... prostě takové ty levné značky (levnější jsou už jen HUNG, YANG a další čínské paznačky) které nejsou úplně na nic, ale neni to žádný zázrak. Ale to je jen moje ničím nepodložená domněnka, na domácí a hobby použití jsou jejich výrobky ideální.)

Sadu jehlových pilníků Ajax jsem před nedávnem koupil u nás v domácích potřebách - Made in Czechoslovakia i s cenovkou 13,- Kčs :-):-):-), úplně stejnou jakou jsem (snad i za stejnou cenu) pořídil někdy na začátku 70. let. Ajaxy nejsou žádné šméčko, používali jsme je i v nástrojárně. A i v Číně se dnes dá koupit velmi kvalitní nářadí, alo to člověk musí dobře vybírat a připravit se na cenu obdobnou ceně u nás, ušetří se jen na "Free Shipping" :-):-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru