Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy oholit dráty na zásuvky a vypínače?

Dobrý den,
dělám si na chalupě nějaké drobné elektro práce jako světla, vypínače a zásuvky. Když zasádruji krabice a roztahuji kabely, mám je hned v krabici oholit od té černé izolace nebo to jde i po omítnutí. Zdá se mi, že se do krabice s jokari nožem špatně dostává. Ale pokud to jde, udělal bych to potom.
Jak to děláte vy?

Díky

Vážně potřebuješ radu kdy sundat slupku z káblu? Udělej to tak aby se ti to dělalo co nejjednodušeji. Zkus použít hlavu. Sundej ji tesně před tím, než prostrčíš kabel do krabice.Nějakým způsobem si označ přívodní fázové vodiče, které přijdou zapojit na sebe (třeba odizolováním konce, zbytek není většinou potřeba), aby jsi se pak nezdržoval při zapojování. (Nesmíš tam mít ale "zedníka", který ti to ustřihne pro trošku mědi do sběru).