Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorová pila stihl 028

Dobrý den, mám starou motorovou pilu stihl 028. Pila nedržela otáčky na volnoběh a chcípala. Vyměnil jsem palivovou hadicku, palivový filtr, karburator, impulsní hadicku a hrdlo sání. Samozřejmě jsem pilu celou vyčistil. Bohužel problém mi to úplně neodstranilo. Sice je to lepší ale pořád to neni ideální. Nejvíce mi štve když pilu položím a pak když ji vezmu zpátky do ruky tak chcípne. Zkusil jsem ještě pilu nastartovat aby v pohodě běžela a když jsem s ni zatřásl tak chcípá. V čem by mohl být hlavní problém? Předem děkuju za rady a názory zkušenějších.

Dobrý den,toto vypadá,že se nevrací v karburátoru ventilek,bývá tam kulička.Je tam z důvodu,aby se pila nepřeplavila při náklonu,zapadne a nevrátí se jak má.Krburátor rozebrat vyprat v čistém benzinu a vyfoukat vzduchem,hlavně pozor,nic neztratit,ventilky jsou pouze namačknuté a tlak vzduchu je odnese do neznáma.U jedné pily mám jen kuličku,asi maličká skleněná v otvoru kde slouží jako uzávěr,když vyndám membránu ,tak sama vypadne.
Jestli pila dlouho stála,tak karburátor rozebrat,vyndat plasty a vyvařit v hrnci v destilované vodě,povolí nánosy v mikrootvorech,dělám to i u sekaček a čehokoli jiného.Pak horkovzduškou ohřeju,abych nemusel čekat na vyschnutí a sestavím.
Jestli máte karburaci plovákovou,tak opět řešit vracení ventilku v plovákové komoře.:-)

To možné je,membránové karburátory dost zlobí.Pravidelně nemohu pilu nastartovat,používám ji jen zřítka,jednou za rok ,když přivezu dřevo.Karburátor rozeberu,vymeju v čistém benzinu ,sestavím,seřídím.Ono to tam prostě zasychá a blbne.Když jsem byl OK se zdravím a pilu použil častěji,žádný problém nenastal.
Takže i v novém karburátoru může být něco přischlé,nebo nějaká drobná nečistota bránící jeho správné funkci.
Jen odbočím,mám sekačku Tecumseh,plovákový karburátor.Více než deset let dobře uložena pod širým nebem,bývá pod sněhem a v dešti,kdykoli nacupuju,hned chytne.Jinak si věcí vážím a opatruji.Sekačku jsem dostal jako nefunkční,problém s elektrikou,deset minut přemýšlení a od té doby slouží.Je to na pohled totální vrak.V záloze mám pěknou uloženou,ale tato nechce umřít,je to nezmar.:-)

Ja si právě myslel že když je karburátor nový tak ze v tom problém nebude....napadalo mi spíš jestli by nemohl byt problem u gufer...za celou dobu co pilu mam jsem s nima nic nedělal...a pila to bude opravdu stará...podle me třeba 20 let možná i starší...