Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Demontáž splachovacího tlačítka

Zdravím,
protéká mi záchod, tak jsem ho chtěl zkusit opravit, ale nemůžu se dostat přes splachovací tlačítko. Po vyloupnutí tlačítek není nikde žádný šroubek, vyšroubovat se nedá, otáčí se to jen o pár stupňů i s vnitřním mechanismem. Tady je obrázek: 1xun8fk . Budu rád za každou radu jak to vyndat :)

Stříbrný kryt je na normální závit. Bývá to zanesené vodním kamenem, je to zašroubované do plastu. Při troše trpělivosti se to pokusit vyviklat točením sem-tam a pak normálně povolit. Když to bude důkladně zarostlé, nezbývá nic jiného, než hrubé násili a prostě to chytit mohutným hasákem a třeba urvat i s tím plastem.