Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sanacni omitka

Dobry den. Delal uz nekdo ze sanacni omitkou s podhozem ale bez " fajnove" ? Existuje uz totiz i omitka jadrova ktera ma urcitou hrubost a jde tez rozfilcovat. Zajima me jak se s tim pracuje a jak postupovat, mam doma mensi plochy na opravu. 1. Podhoz " spric" za 2. Sanacni omitka a po nejake dobe jde filcovat. Jak jkste postupovaly, udelat vetsi vrstvu a pak rozfilcovat? Moc dekuji za prinosne info.

Sanační omítka je dost hrubá, musí tam být? Nejde použít normální vnitřní omítka, ta jde rozfilcovat v pohodě. Jak silná vrstva? Prostě to tam naplácat, uhladit dřevěným rajblíkem a až to trochu zavadne, rozfilcovat. Špric se dělá, když je to větší vrstva (víc jak 1 cm), aby to nespadlo nebo když je blbý podklad (třeba heraklit) a nechce to držet.