Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění neprodyšné omyvatelné barvy z SDK

Hodlám se přemalovat několik let starou neprodyšnou omyvatelnou barvu ze sádrokartonových stěn.
Stěny byly už od natření hodně "choulostivé" a minimálně jednou ročně jsme museli odstraňovat fleky jemné plísně.
Z toho, co jsem vyčetl, je to protože je barva nepropustná a stěna nemůže dýchat.

Konečně jsme se dostali k renovaci a nechci tuto neprodyšnou vrstvu jen znovu přetřít.
Je nějaká šance zbavit se staré barvy tak, abych mohl potom natřít SDK desky pod ní více prodyšným nátěrem nebo je výměna sádrokartonu jediná možnost?

Zatím byly desky natřeny dvakrát a potíže se objevily až podruhé s těmito tmavými barvami...
Děkuji za jakékoliv názory.

"Dýchání" stěn a domu je nesmysl. Voda se sráží při dosažení teploty rosného bodu a je jí srdečně jedno, jestli stěna dýchá či nikoliv. To je fyzikální jev a nic s tím nenaděláme. Musí se změnit fyzikální vlastnosti. Udělat zateplení domu, větrat, topit. Je to jen sádrokartonová příčka? Pak může být celková velká vlhkost vzduchu - snížit větráním, topením.